Blisko 1000 uczestników z 63 krajów, wykłady uznanych ekspertów, 25 sympozjów oraz ponad 200 mniejszych paneli, tak można podsumować Europejski Kongres Biotechnologiczny, który odbył się w dniach 3-6 lipca w Krakowie.

Kongres ECB (European Congress on Biotechnolgy) organizowany co dwa lata przez Europejską Federację Biotechnologii to wyjątkowe spotkanie nauki, liderów biznesu, inwestorów, wystawców i otoczenia politycznego. W programie wydarzenia zostały ujęte wszystkie dziedziny biotechnologii.

W Polsce nie brakuje wybitnych biotechnologów o czym świadczy duże zainteresowanie konferencją wśród naukowców z Polski. Jest to jednak gałąź nauki, która w Polsce stale się rozwija, dlatego tym bardziej koniecznie jest organizowanie podobnych przedsięwzięć właśnie u nas. Nazwiska gości konferencji wielokrotnie wymieniane są w najważniejszych wiadomościach naukowych. To oni, bowiem stoją za zmianami, które mogą zrewolucjonizować nasze życie.

W tym roku gościem konferencji była m. in. Emmanuelle Charpentier - światowej sławy badaczka z zakresu mikrobiologii, genetyki i biochemii, laureatka wielu międzynarodowych nagród m.in. Leibniz Prize 2016 oraz jedna ze 100 najbardziej wpływowych osób na świecie 2015 roku wg rankingu The Times Magazine. Emmanuelle Charpentier mówiła o nowych technikach modyfikacji zmiany genomu.

Podczas wydarzenia nie zabrakło przestrzeni, na której uczestnikom konferencji były prezentowane innowacyjne produkty i specjalistyczne urządzenia. Wszystko to wpłynęło na umacnianie długotrwałych relacji pomiędzy nauką i biznesem reprezentowanym przez firmy będące liderami w swojej dziedzinie.

fot. arch. organizatora

Pełna relacja z wydarzenia zostanie opublikowana w wydaniu 9-10/2016.