Śląski Festiwal Nauki odbędzie się w dniach 13-15 października w Katowicach. Jest to największe wydarzenie popularnonaukowe w regionie śląskim. Jego celem jest pokazanie, że nauka jest interesująca i inspirująca.

Już niedługo rozpocznie się Śląski Festiwal Nauki Katowice 2016 – największe wydarzenie popularnonaukowe w regionie śląskim, które będzie się odbywać na katowickim Rynku oraz w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. To wyjątkowe wydarzenie nie tylko w skali województwa, ale też kraju. Jego celem jest pokazanie, że nauka jest  interesująca i inspirująca. Festiwal organizują śląskie uczelnie, w tym Uniwersytet Śląski wraz z Miastem Katowice. Zaproszenie do udziału w wydarzeniu kierowane jest zarówno do mieszkańców regionu, miłośników nauki w każdym wieku, jak i osób, które fascynację nią mają dopiero przed sobą.

Festiwal, który będzie się odbywać od 13 do 15 października 2016 roku w Katowicach, ma być swoistym świętem nauki wskazującym na to, co w nauce jest ważne, a jednocześnie ciekawe i pobudzające do dalszego myślenia.

Młodzi naukowcy i studenci przedstawią nam świat nauki, jakiego jeszcze nie znamy, podzielą się swoją wiedzą, opowiedzą o ciekawych badaniach, którymi się zajmują, zaprezentują wynalazki.  W programie wydarzenia zaplanowano m.in. pokazy hologramów, programowania robotów z LEGO, prezentację prototypu drona do oprysku jako alternatywnego rozwiązania w rolnictwie, jak również stoisko pokazowe, przy którym będzie można poznać tradycyjne sposoby wyrobu piwa. Uczestnicy festiwalu będą mieli również możliwość między innymi: złożyć drukarkę 3D, wziąć udział w warsztatach szyfrowania i rysowania poezji na planszach komiksu, dowiedzieć się więcej na temat Robina Hearta i innych robotów medycznych, odkryć czy Szekspir czuł bluesa i po co Iron Manowi kostium. Podczas Festiwalu będzie się też można zapoznać z ofertą edukacyjną uczelni. Dodatkowo na uwagę zasługują dwie wyjątkowe propozycje: degustacja „Mam w kuchni robaki”,  zawody w lataniu dronem czy Open Stage – największy pokaz talentów na Śląsku. Gościem festiwalu będzie dr Tomasz Rożek z ekipą programu Sonda 2.

Daty, które warto zapamiętać:
•       13.10.2016 r., katowicki rynek – XII Śląski Studencki Festiwal Nauki,
•       14–15.10.2016 r., Międzynarodowe Centrum Kongresowe – Śląski Festiwal Nauki Katowice 2016 oraz XII Śląski Studencki Festiwal Nauki.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.slaskifestiwalnauki.pl

Organizatorzy