Serdecznie zapraszamy do udziału w XIX Zjeździe Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej, który odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków, w dniach 3–6 września 2017 r.

Lokalizacja:
Kraków
Data rozpoczęcia:
03.09.2017
Data zakończenia:
06.09.2017
Strona www:
www.ptdl2017.pl

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,

Serdecznie zapraszamy wszystkich uprawiających i zainteresowanych medycyną laboratoryjną do udziału w XIX Zjeździe Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej, który odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków, w dniach 3–6 września 2017.

Odbywający się obecnie co cztery lata Zjazd jest największym i najważniejszym wydarzeniem naukowym w działalności naszego Towarzystwa, połączonym z Walnym Zgromadzeniem Delegatów i wyborem władz PTDL na kolejną kadencję. PTDL skupia około 1/3 diagnostów laboratoryjnych w Polsce, stąd zjazdy Towarzystwa z udziałem 1000 – 1500 uczestników są ważnymi wydarzeniami dla całego środowiska medycyny laboratoryjnej.

Program naukowy XIX Zjazdu PTDL będzie obejmował 15 sesji tematycznych, 4 wykłady plenarne, warsztaty firmowe i sesje plakatowe. ​Tematyką obrad będą postępy medycyny laboratoryjnej ważne z punktu widzenia nauki i codziennej praktyki, w tym dynamicznie obecnie  rozwijające się obszary diagnostyki laboratoryjnej, takie jak metabolomika, lipidomioka czy farmakogenomika, leżące u podstaw medycyny personalizowanej.
Tradycyjnie, XIX Zjazdowi PTDL będzie towarzyszyć POLMEDLAB 2017 – wystawa prezentująca aktualną ofertę firm działających na rynku IVD w Polsce.

Szanowni Państwo, Zjazd PTDL wraca do Krakowa po długiej przerwie – poprzedni odbył się tutaj w 1983. Teraz Kraków jest zupełnie innym miastem – chcemy je Państwu pokazać w ramach programu socjalnego Zjazdu.

Serdecznie zapraszamy, do zobaczenia w Krakowie!

Danuta Kozłowska
Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego
XIX Zjazdu PTDL          

Bogdan Solnica
Prezes Zarządu Głównego PTDL

Więcej informacji na stronie: www.ptdl2017.pl