Jeszcze tylko do 13 października tegoroczni licencjaci i młodzi inżynierowie mogą zgłaszać swoje prace dyplomowe do siódmej edycji konkursu Złoty Medal Chemii. Na laureata czeka nagroda w wysokości 10 tys. złotych.

Konkurs jest organizowany przez Instytut Chemii Fizycznej PAN we współpracy z firmą DuPont Poland. Każdy z finalistów otrzyma możliwość odbycia stażu naukowego w IChF PAN.

Do rywalizacji mogą się zgłaszać autorzy nowatorskich prac licencjackich lub inżynierskich, obejmujących tematyką chemię lub jej pogranicza z biologią i fizyką, napisanych i obronionych w roku akademickim 2016/17.

Prace na tegoroczną edycję konkursu można nadsyłać za pośrednictwem strony www.zlotymedalchemii.pl.

Laureat Złotego Medalu Chemii otrzyma 10 tys. złotych; zdobywca Srebrnego Medalu 5 tys. złotych, a Brązowego – 2,5 tys. złotych. Oprócz nagród głównych zostaną przyznane także cztery wyróżnienia po 1 tys. zł oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy finaliści konkursu zyskają możliwość odbycia stażu naukowego w Instytucie Chemii Fizycznej PAN oraz bezpłatnego realizowania badań w jego laboratoriach w formie krótko- lub długoterminowych projektów.

Źródło: PAP - Nauka w Polsce