Wydział Biologiczno-Chemiczny Uniwersytetu w Białymstoku to doskonale wykwalifikowana kadra naukowa, znakomicie wyposażone laboratoria oraz ciekawa oferta edukacyjna.

Wydział Biologiczno-Chemiczny Uniwersytetu w Białymstoku to doskonale wykwalifikowana kadra naukowa, wysoki poziom prowadzonych badań, znakomicie wyposażone laboratoria oraz ciekawa oferta edukacyjna. Wydział, tworzony przez Instytut Biologii oraz Instytut Chemii, jest prężnie rozwijającym się ośrodkiem akademickim.
 
Instytut Chemii Uniwersytetu w Białymstoku to jednostka z wieloletnią tradycją, której początki sięgają 1968 r. Początkowo był to Zakład Chemii, który funkcjonował przy Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku. Wówczas Zakład tworzyło kilka osób, a laboratoria, w których obecnie pracują naukowcy, były odległym marzeniem.
Wydział Biologiczno-Chemiczny, z dwoma Instytutami: Biologii i Chemii, powstał w 1997 r. w wyniku podziału Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego. Jednocześnie Uniwersytet w Białymstoku wyodrębnił się jako samodzielna jednostka.
 
Jak zaznacza dziekan prof. dr hab. Beata Godlewska-Żyłkiewicz: – Za rok będziemy świętować 50-lecie Instytutu Chemii w Białymstoku. Jest to dla nas szczególny jubileusz. Jesteśmy jedynym wydziałem uniwersyteckim, na którym prowadzone są badania w dziedzinie nauk chemicznych i biologicznych. Chcemy tę integralność zachować, przy ciągłym rozwoju, w czym z pewnością pomogą nam nowe, doskonale wyposażone laboratoria i pracownie.
 
Zapraszamy do lektury relacji z wizyty w Instytucie Chemii UwB. 
W kolejnym wydaniu „Laboratorium” opublikowana zostanie relacja z wizyty w Instytucie Biologii Uniwersytetu w Białymstoku.