Laboratorium - Przegląd Ogólnopolski wydanie nr 1-2/2017
Laboratorium - Przegląd Ogólnopolski wydanie nr 1-2/2017

11-ta edycja specjalistycznego katalogu obejmującego spektrum rynku laboratoryjnego w Polsce. Katalog stanowi źródło wiedzy na temat produktów i usług oferowanych w branży i jest narzędziem w codziennej pracy laboratoriów. W wydaniu polecamy: poradnik analityka, kalendarium wydarzeń 2017 oraz wykaz produktów dla laboratoriów w języku polskim i angielskim.

PORADNIK ANALITYKA

Dobór odpowiedniego wyposażenia laboratorium chemicznego

Wyposażenie laboratorium w meble laboratoryjne jest dużym wyzwaniem. Wśród dostępnych rozwiązań należy wybierać takie, które sprawiają, że praca w laboratorium staje się bezpieczna i komfortowa.

Podstawowe i niezbędne zasady ważenia

Przeglądając dostępne materiały o wagach laboratoryjnych, dochodzimy do wniosku, że pomimo ogromnej różnorodności dostępnych na rynku urządzeń pewne zasady ich obsługi pozostają niezmienne. Więcej na temat wag i ważnienia w artykule. Zapraszamy do lektury.

Efektywna współpraca nauki z biznesem w projektach B+R

Współpraca pomiędzy dwoma różnymi podmiotami – jednostką naukową i przedsiębiorstwem – mającymi różne cele, finansującymi się z różnych źródeł, wymaga otwarcia się na specyfikę drugiej strony. Jest to szansa na skorzystanie z efektu synergii oraz pozyskanie finansowania zewnętrznego, a w konsekwencji na opracowanie innowacji.

Wentylacja – ważny element w kontekście energooszczędności laboratoriów

Systemy wentylacji laboratoriów są systemami energochłonnymi i w wielu przypadkach mogą mieć decydujące znaczenie dla energooszczędności budynku oraz kosztów jego eksploatacji.

Normy sanitarne w laboratoriach

Pracownicy laboratoriów powinni wiele uwagi przy podczas swojej pracy poświęcić zagadnieniom sanitarnym. Czystość i higiena gabinetu laboratorium to podstawa sukcesu. Im bardziej pracownicy dbają o laboratorium, tym większa nadzieja, że wyniki badań będą odpowiadały rzeczywistości.

Czy istnieje chemia analityczna bez chromatografii?

Metody chromatograficzne są powszechnie stosowane zarówno na skalę preparatywną, jak i analityczną. Za prace związane z metodami chromatograficznymi wielokrotnie przyznawano Nagrody Nobla.

WYDARZENIA

Kalendarium wydarzeń

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij