Lipopolisacharyd bakteryjny jako obiekt najnowszych badań nad endotoksemią - polecamy artykuł dr Bożeny Futomy-Kołoch, mgr Urszuli Godlewskiej i Michała Pędlowskiego.

Lipopolisacharyd (LPS) jest antygenem powierzchniowym występującym u bakterii Gram-ujemnych. Działanie LPS na organizm ludzki często rozpatrywane jest w kontekście sepsy, którą cechuje nadmierna odpowiedź zapalna w odpowiedzi na obecność endotoksyny. Niniejsze opracowanie zawiera najnowsze informacje o wpływie LPS na przebieg reakcji z udziałem białek sygnałowych w komórkach odpornościowych oraz o aktualnie prowadzonych badaniach klinicznych, w których uwzględnia się działanie prozapalne LPS. Podano także przykłady pochodnych LPS, stosowanych jako składniki szczepionek przeciwbakteryjnych, a także przykłady leków zapewniających ochronę w endotoksemii.

Publikacja w wydaniu 7-8/2014 (str. 37-41).

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij