Dnia 24 czerwca 2014 r. odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Centralnego Ośrodka Badań Jakości w Diagnostyce Mikrobiologicznej.

Dnia 24 czerwca 2014 r. odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Centralnego Ośrodka Badań Jakości w Diagnostyce Mikrobiologicznej. Prof. dr hab. Waleria Hryniewicz przybliżyła historię Ośrodka i opowiedziała o prowadzonym programie POLMICRO. Głównymi zadaniami statutowymi
Ośrodka są: ocena i standaryzacja metod mikrobiologicznych stosowanych w diagnostyce zakażeń człowieka, kontrola poprawności identyfikacji dronoustojów i ich lekowrażliwości oraz mechanizmów oporności na leki – wiarygodności uzyskiwanych danych przez medyczne laboratorium mikrobiologiczne – oraz prowadzenie dla potrzeb systemu opieki zdrowotnej ewidencji działających w kraju medycznych laboratoriów mikrobiologicznych. Ośrodek prowadzi również działalność szkoleniową, podejmuje działania na rzecz dostosowywania przepisów do norm UE, prowadzi także szeroką współpracę z ośrodkami w kraju i za granicą. Ośrodek prowadzi program POLMICRO, który jest jednym z narodowych, zewnętrznych sprawdzianów jakości, podobnym do innych zewnętrznych sprawdzianów organizowanych na całym świecie, umożliwiających porównywalność poziomu diagnostyki między laboratoriami całego kraju i pozwalających na niezależną ocenę skuteczności stosowanych przez laboratoria systemów wewnętrznej kontroli.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij