Wiele branżowych konferencji, ważne rozmowy, ponad sześćdziesięciu wystawców i ponad 5.000 zwiedzających – w Targach Kielce przez dwa dni królowała tematyka gospodarowania odpadami, recyklingu i odnawialnych źródeł energii.

Zamiast tradycyjnych trzech marcowych dni  - dwa dni rozmów o ekologii i środowisku. Organizatorzy postawili w tym roku na  intensywność i dynamikę. Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH, które odbyły się już po raz szesnasty,  trwały od 5 do 6 marca. Zdaniem branży skrócona formuła targów to był strzał w dziesiątkę. Jerzy Grzegorz Frączek, Think-eco: Jestem po raz pierwszy na targach jako wystawca – zwiedzałem wiele wystaw w Targach Kielce i podjąłem decyzję, żeby zaprezentować tu swoja ofertę. Musze zdecydowanie powiedzieć, że to była bardzo dobra decyzja – zainteresowanie naszym stoiskiem przeszło nasze oczekiwania. Prowadziliśmy rozmowy z klientami ze  Słowacji i Czech, naszą ofertę oglądali zarówno przedsiębiorcy, jak i studenci, - praktycznie bez przerwy byliśmy zajęci . Targi Kielce mają świetna lokalizację, co na pewno też wpływa na liczbę zwiedzających wystawy – dobry dojazd z praktycznie każdego miejsca w kraju  czy bliskość granic – to mocne atuty. Dwa targowe dni wystarczą w zupełności  - zapewniają intensywność spotkań i zwiedzających, którzy widzą po co przyjechali. 
Ponad 60 wystawców targów EKOTECH, którzy przyjechali do Kielc z Norwegii, Włoch, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Polski, stworzyło przestrzeń poświęconą nowoczesnym technologiom stosowanym w gospodarowaniu odpadami oraz innowacyjnym rozwiązaniom sprzętowym oraz działaniom sprzyjającym ochronie środowiska. Zakres branżowy wystawy i towarzyszących jej konferencji  i branżowych spotkań to  między innymi odzysk, unieszkodliwianie, transport odpadów czy segregacja odpadów a także gospodarkę odpadami komunalnymi. Ważne miejsce targowych halach zajmuje każdego roku  wspomaganie gospodarki odpadami  oraz wyroby dla gospodarki odpadowej - uszczelnienia składowiska i powierzchni terenu, wyposażenie składowisk i sortowni odpadów urządzenia do unieszkodliwiania odpadów, pojemniki na odpady  czy urządzenia do transportu i usuwania odpadów. Stoiska wypełniają także urządzenia do utrzymania czystości ulic, budynków i pomieszczeń, sprzęt do pielęgnacji zieleni oraz systemy i urządzenia do oczyszczania ścieków przemysłowych i komunalnych.
W siedmiu branżowych konferencjach towarzyszących targom wzięło udział ponad 400 słuchaczy, z kolei w ramach Salonu Kooperacyjnego rozmowy podjęło 5 firm. Targi to bowiem świetna okazja do nawiązania nowych kontaktów biznesowych i relacji inwestorskich oraz szansa na znalezienie potencjalnych klientów w kraju, przed którym stoją duże wyzwania w zakresie gospodarowania odpadami. 
Po raz pierwszy targom EKOTECH  towarzyszył odbywający się równolegle Salon Zieleni Miejskiej, będący kompleksowym uzupełnieniem oferty wystawy. Obok roślin - nasion traw i  kwiatów, cebuli, bulw, kłączy kwiatów i drzewa, krzewów i  bylin prezentowany był także sprzęt i  narzędzia ogrodnicze oraz  maszyny do ogrodnictwa. Nie zabrakło także  systemów nawadniania czy też chemii ogrodowej.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij