W dniach 18-20 marca br. odbyły się 17. Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EUROLAB.

Targi EuroLab to specjalistyczna impreza o charakterze biznesowo-naukowym, skierowana do branży laboratoryjnej, powstająca przy współpracy merytorycznej ośrodków naukowo-badawczych z całej Polski. Wydarzenie jest miejscem  promocji najnowszych rozwiązań i technologii przeznaczonych dla laboratoriów, jak również niezastąpionym źródłem informacji i opinii o najnowocześniejszych metodach i technikach badawczych.

Na tegorocznych targach została przedstawiona oferta produktów i rozwiązań, które mają zastosowanie w branży chemicznej, farmaceutycznej, kosmetycznej, elektronicznej, spożywczej, naukach przyrodniczych czy kryminalistyce. Producenci i dystrybutorzy wyposażenia do wszelkiego rodzaju laboratoriów, ośrodków badawczych czy instytucji naukowych zaprezentowali meble, sprzęt, instrumenty i artykuły analityczne i laboratoryjne, materiały zużywalne, odczynniki chemiczne i materiały odniesienia. Oferta firm obejmowała także projekty informatyczne i oprogramowanie, odzież ochronną, rozwiązania techniczne i technologie niezbędne do prac badawczo-rozwojowych.

Bardzo ważną częścią Targów EuroLab oraz CrimeLab, jak co roku, były seminaria i konferencje naukowe, podczas których poruszane są aktualne zagadnienia dla branży analitycznej, pomiarowej i kryminalistycznej. Nad programem merytorycznym czuwa Rada Programowa. Wykłady i konferencje prowadzone są przez autorytety z ośrodków naukowych oraz uznanych instytucji i organizacji branżowych. Diagności laboratoryjni mogli uzyskać 11 punktów edukacyjnych za udział w 4 bezpłatnych specjalistycznych spotkaniach, które odbyły się pierwszego i drugiego dnia Targów EuroLab. Konferencje te organizowane były przez: Polskie Towarzystwo Diagnostyki Laboratoryjnej (PTDL), Klub Polskich Laboratoriów Badawczych POLLAB wraz z Polskim Komitetem Normalizacyjnym oraz Komitet Mikrobiologii PAN wspólnie z Polskim Towarzystwem Mikrobiologów.

Patronat Honorowy nad Targami EuroLab 2015 i CrimeLab 2015 objęli: Janusz Piechociński - Wiceprezes Rady Ministrów i Minister Gospodarki; Stanisława Prządka - Przewodnicząca Sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka; prof. dr hab. Lena Kolarska-Bobińska - Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego; Cezary Grabarczyk - Minister Sprawiedliwości; nadinspektor Krzysztof Gajewski - Komendant Główny Policji oraz prof. dr hab. Michał Kleiber - Prezes Polskiej Akademii Nauk.

--------

Zapraszamy do zapoznania się z relacją, która zostanie opublikowana w najbliższy wydaniu czasopisma „Laboratorium – Przegląd Ogólnopolski", tj. 5-6/2015.

Serdecznie dziękujemy za liczne spotkania podczas targów! Jak co roku, EUROLAB był doskonałą okazją by porozmawiać z Czytelnikami oraz Partnerami naszego czasopisma. Dziękujemy za dobre słowa i liczmy na dalszą owocną współpracę!

Redakcja

fot. A. Garniewska

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij