Technika Real-Time PCR jest jedną z podstawowych technik molekularnych wykorzystywanych zarówno w laboratoriach naukowych, jak i w laboratoriach diagnostycznych.

Technika ta z roku na rok zdobywa coraz większą grupę użytkowników, rozszerzają się możliwości aplikacyjne oraz zakres badań wykonywanych w oparciu o PCR w czasie rzeczywistym. Cele niniejszego artykułu to: prezentacja możliwości zastosowania techniki Real- Time PCR w badaniach naukowych i diagnostyce (w szczególności w diagnostyce klinicznej), podstaw teoretycznych poszczególnych aplikacji, a także zasad analizy i interpretacji wyników.

Artykuł został opublikowany w wydaniu 9-10/2014 (str. 26-32).

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij