Na straży prawidłowego procesu gospodarowania odpadami szpitalnymi, mogącymi być źródłem zakażeń, stoi szereg ustaw i dyrektyw, jednak pomimo wdrażania zalecanych procedur wciąż notuje się zakażenia szpitalne.

W dzisiejszych czasach, na straży prawidłowego procesu gospodarowania odpadami szpitalnymi, mogącymi być źródłem zakażeń, stoi szereg ustaw i dyrektyw, które w dużym stopniu chronią środowiska wykonujące działalność leczniczą przed występowaniem ognisk epidemicznych. Jednak pomimo wdrażania zalecanych procedur wciąż notuje się zakażenia szpitalne. Wydaje się, że główną przyczyną tego zjawiska jest nabywanie przez mikroorganizmy nowych cech fenotypowych skutkujących cię ż szym przebiegiem chorób bądź opornoś cią na stosowane leczenie.

Artykuł został opublikowany w wydaniu 5-6/2015 na stronach 13-17.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij