Sprawozdanie z Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej V Pomorskie Spotkania z Mikrobiologią pod honorowym Patronatem Komitetu Mikrobiologii Polskiej Akademii Nauk.

W dniach 16 - 18 września w Pogorzelicy odbyła się kolejna edycja, tym razem piąta, Pomorskich Spotkań z Mikrobiologią. Organizatorami konferencji byli: Polskie Towarzystwo Mikrobiologów oddział Szczecin, Zakład Mikrobiologii i Diagnostyki Immunologicznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, Katedra Immunologii, Mikrobiologii i Chemii Fizjologicznej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz Katedra Mikrobiologii , Katedra Immunologii Uniwersytetu Szczecińskiego.
Pogorzelica, nadmorska miejscowość w województwie zachodniopomorskim przywitała nas piękną pogodą  i cudownymi plażami, a obrady toczyły się w hotelu Sandra Spa, w świeżo oddanej do użytku Sali Konferencyjnej. Atmosfera obrad była bardzo gorąca, każdemu wykładowi towarzyszyła burzliwa dyskusja. Swoją obecnością zaszczyciło nas wielu wspaniałych wykładowców: prof. dr hab. Grzegorz Węgrzyn, prof. dr hab. Stefania Giedrys-Kalemba, prof. dr hab. Beata Tokarz-Deptuła, prof. dr hab. Wiesław Deptuła, dr Artur Sabat. Dr Artur Sabat jest pracownikiem Wydziału Mikrobiologii Medycznej Uniwersyteckiego Centrum Medycznego w Groningen w Holandii  i przedstawił bardzo ciekawy wykład nt. Zastosowania sekwencjonowania nowej generacji w bakteriologii klinicznej: doświadczenia EUROREGIO – holendersko-niemieckiego regionu trans granicznego.
Uczestnicy konferencji mieli okazję zapoznać się z bardzo różnorodną tematyką wykładów, które obejmowały zagadnienia z mikrobiologii medycznej, mikroorganizmów wykorzystywanych w biotechnologii i nanotechnologii, odpowiedzi immunologicznej w zakażeniach wirusowych i bakteryjnych. Ostatnia sesja poświęcona była dokonaniom młodych badaczy w mikrobiologii, którzy mieli okazję zaprezentować się w doniesieniach ustnych i posterowych. Polskie Towarzystwo Mikrobiologów przyznało 3 tysiące złotych na nagrody dla młodych mikrobiologów i z wielką przyjemnością uhonorowaliśmy 4 osoby. Nie sposób omówić wszystkich wystąpień i posterów, jakie zostały zaprezentowane, w związku z czym odsyłam czytelników na stronę www.ampulco.eu/PTM, gdzie zamieściliśmy program wraz ze streszczeniami wszystkich prezentowanych prac. Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych przyznała 15 punktów edukacyjnych za udział w Konferencji. Serdecznie dziękuję za udział  i do zobaczenia na VI Pomorskich Spotkaniach z Mikrobiologią. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim firmom, które wsparły finansowo to wydarzenie.

W imieniu Komitetu Organizacyjnego
dr n.med. Joanna Jursa-Kulesza
Przewodnicząca Oddziału Szczecińskiego Polskiego Towarzystwa Mikrobiologów
Adiunkt Zakładu Mikrobiologii i Diagnostyki Immunologicznej PUM.

Na zdjęciu rozpoczęcie konferencji , dr n.med. Joanna Jursa-Kulesza oraz dr hab. Paweł Nawrotek.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij