Białka należą do najważniejszych składników produktów spożywczych i biotechnologicznych, dlatego też tak istotny jest dobór odpowiedniej metody ich oznaczania ilościowego.

Białka należą do najważniejszych składników produktów spożywczych i biotechnologicznych, dlatego też tak istotny jest dobór odpowiedniej metody ich oznaczania ilościowego. Do najpopularniejszych należą metody oparte na detekcji atomów azotu oraz spektrofotometryczne. W artykule przedstawiono przegląd metod powszechnie stosowanych w analizie białek ze szczególnym uwzględnieniem nowoczesnych systemów opartych na metodzie spektroskopii fourierowskiej w podczerwieni (FTIR) umożliwiającej szybką i dokładną analizę niewielkich ilości (< 1 mg) produktów zawierających białka.

Artykuł został opublikowany w dwóch częściach:
- I część: wydanie 7-8/2015, str. 55-60;
- II część: wydanie 9-10/2015, str. 44-49.

Publikacja dostępna również w wersji anglojęzycznej.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij