Istotne jest dopracowanie procedur dobierania poszczególnych fagów i przygotowywania preparatów stosowanych w fagoterapii, by była ona w pełni bezpieczna dla pacjenta.

Jednym z najistotniejszych elementów tego procesu jest dokładne poznanie i przeanalizowanie materiału genetycznego bakteriofagów, co jest możliwe poprzez sekwencjonowanie ich genomów oraz analizy tych sekwencji z zastosowaniem narzędzi bioinformatycznych. Artykuł wprowadza w podstawowe zagadnienia dotyczące fagoterapii, skrótowo przedstawia aktualnie wykorzystywane metody sekwencjonowania oraz opisuje fundamentalne etapy analizy bioinformatycznej in silico.

Artykuł dostępny w wydaniu 9-10/2015 na str. 50-55.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij