24-25 października br. w gmachu Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego odbyła się kolejna edycja konferencji Mikrobiologia w Medycynie, Przemyśle i Ochronie Środowiska.

Konferencja adresowana była zarówno do studentów ostatnich lat studiów jak i doktorantów, naukowców rozpoczynających swoją karierę badawczą oraz członków kół naukowych zainteresowanych mikrobiologią, immunologią, biotechnologią, medycyną przedkliniczną i weterynaryjną. Spotkanie naukowe miało na celu stworzenie przyjaznego forum do przedstawiania problemów badawczych i osiągnięć naukowych oraz nawiązanie kontaktów między młodymi naukowcami kierunków biologicznych i medycznych reprezentujących polskie Uczelnie Wyższe. Prelekcje odbywały się w ramach czterech sesji: nowe metody diagnostyki i leczenia chorób zakaźnych człowieka i zwierząt (I), czynniki patogenności drobnoustrojów; mechanizmy obronne gospodarza (II), wyzwania i nadzieje oraz nowe kierunki w biotechnologii i mikrobiologii środowiskowej (III), współczesne zagadnienia z zakresu genetyki, biochemii i biologii molekularnej mikroorganizmów (IV). Patronat naukowy nad konferencją objęła prof. dr hab. Barbara Różalska. Organizatorem konferencji był Instytut Mikrobiologii, Biotechnologii i Immunologii UŁ z przewodniczącą dr hab. Beata Sadowską prof. nadzw. UŁ na czele, natomiast współorganizatorem został Komitet Mikrobiologii PAN oraz Polskie Towarzystwo Mikrobiologów. Sponsorem głównym konferencji była firma ENBIO TECHNOLOGY.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij