15 stycznia 2016 r. na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska odbyła się V Ogólnopolska Noc Biologów pod hasłem „Odkrywamy kod natury”.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś i Dziekan Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska prof. zw. dr hab. Iwona Szarejko.

Na jubileuszową V edycję Nocy Biologów przygotowano imponującą ilość zajęć, w których wzięła udział rekordowa liczba uczestników. Uroczyste rozpoczęcie Nocy Biologów miało miejsce w Auli WBiOŚ przy ulicy Bankowej 9, a wykład inauguracyjny o historii odkrywania kodu genetycznego wygłosiła dr Agata Daszkowska-Golec. W godzinach popołudniowych dzieci, młodzież szkolna, oraz mieszkańcy regionu śląskiego odwiedzili laboratoria Wydziału przy ul. Bankowej 9 i ul. Jagiellońskiej 28. Uczestniczyli oni w zajęciach o tematyce związanej z mikroorganizmami, roślinami, zwierzętami, człowiekiem oraz ich wzajemnych interakcjach. Podczas warsztatów można było odkryć jak wyglądają bakterie, grzyby oraz komórki roślin i zwierząt. Rozwikłano tajemnice barwnego kodu kwiatów, dzięki któremu wabione są owady zapylające, oraz mechanizmy stosowane przez rośliny drapieżne do chwytania ofiar. Więcej, naukowcy pokazali jak powstają rośliny transgeniczne. Uczestnicy dowiedzili się na czym polega zjawisko mimikry, jak komunikują się zwierzęta oraz jak przystosowały się to życia w wodzie.

Noc Biologów 2016 odbyła się dzięki zaangażowaniu, Prodziekana ds. Współpracy z Otoczeniem i Promocji dr hab. Edyty Sierki, Wydziałowego Koordynatora Nocy Biologów 2016 dr Barbary Wójcikowskiej i zastępcy dr. Łukasza Chajca, Pracowników, Doktorantów, Studenckich Kół Naukowych, Studentów oraz administracji Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska.

Kolejnej edycja Nocy Biologów na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w styczniu 2017!

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij