X Seminarium Naukowe „Aktualne Problemy Chemii Analitycznej”, odbyło się 13 maja w Instytucie Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Spokanie odbyło się z inicjatywy Komisji Nauk Chemicznych przy Oddziale PAN w Katowicach, Zakładu Chemii Analitycznej Instytutu Chemii Uniwersytetu Śląskiego oraz Dyrekcji Instytutu Chemii Uniwersytetu Śląskiego.
 
13 maja uczestnicy Seminarium mogli wysłuchać wykładów: prof. dr hab. Bogusława Buszewskiego z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu - Wpływ rozkładu ładunków w rozdzielaniu biokoloidów i poszukiwanie biomarkerów wczesnego wykrywania raka, prof. dr hab. Danuty Barałkiewicz z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - Nowe kierunki i możliwości w analityce pierwiastków śladowych, prof. dr hab. Pawła Kościelniaka z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie - Techniki przepływowe jako nowoczesne instrumentalne narzędzia analityczne oraz prof. dr hab. Beaty Godlewskiej-Żyłkiewicz z Uniwersytetu w Białymstoku - Możliwości wykorzystania polimerów z odwzorowanymi jonami w analizie śladowej metali.
 
Seminarium było objęte patronatem Oddziału Katowickiego PTChemu, który przyznał trzy wyróżnienia wraz z nagrodami za prezentacje plakatowe.
 
fot. P. Prencel

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij