10 stycznia Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło II Konkurs w ramach Programu Sektorowego INNOCHEM. INNOCHEM to istotne wsparcie w rozwoju innowacyjności sektora chemicznego, a tym samym duży krok na drodze budowy nowoczesnej gospodarki Polski.

10 stycznia Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło II Konkurs w ramach Programu Sektorowego INNOCHEM. "INNOCHEM to istotne wsparcie w rozwoju innowacyjności sektora chemicznego, a tym samym duży krok na drodze budowy nowoczesnej gospodarki Polski" - mówi dr inż. Tomasz Zieliński, prezes Zarządu Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego.

INNOCHEM to jeden z prowadzonych przez NCBR programów, które mają wzmocnić innowacyjność kluczowych sektorów gospodarki. INNOCHEM jest jednocześnie pierwszym w historii prowadzonym na skalę kilkuset milionów PLN programem związanym z dofinansowaniem innowacyjnych projektów w przemyśle chemicznym.

"Innowacyjność jest nierozłącznym elementem funkcjonowania branży chemicznej. Mechanizmy wsparcia innowacyjności takie jak INNOCHEM istotnie wpływają na poprawę poziomu konkurencyjności nie tylko branży chemicznej, ale także sektorów powiązanych, a w efekcie całej gospodarki Polski. I Konkurs w Programie INNOCHEM przyniósł duże zainteresowanie przedsiębiorstw chemicznych, a także wysokie oceny niezależnych ekspertów dla szeregu projektów innowacyjnych. To dobra prognoza dla II Konkursu" - mówi dr Zieliński, podkreślając, że w pilotażowym naborze wniosków eksperci Narodowego Centrum Badań i Rozwoju rekomendowali do dofinansowania 31 projektów z 49 zgłoszonych.

"Sektor chemiczny należy do jednej z najbardziej perspektywicznych gałęzi polskiej gospodarki, a dzięki wsparciu z Programu INNOCHEM polskie przedsiębiorstwa chemiczne mają szansę szybciej uzyskać znaczącą przewagę konkurencyjną w oparciu o efekty prac B+R. Wierzę, że podjęta przez PIPC inicjatywa stanie się krokiem milowym w rozwoju polskiego sektora chemicznego" - mówi prof. Maciej Chorowski, dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Wnioski w II Konkursie w ramach INNOCHEM-u będą przyjmowane od 1 marca do 28 kwietnia br. Alokacja środków w II Konkursie wyniesie 180 mln PLN. To o 60 mln PLN więcej niż w pierwszym konkursie, prowadzonym w 2016 r.

Więcej informacji nt. Programu INNOCHEM znajduje się na stronach internetowych Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (www.ncbr.gov.pl) oraz Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego (www.pipc.org.pl).

Źródło: Centrum Prasowe PAP 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij