11 stycznia Wrocławskie Centrum Badań EIT+ podpisało list intencyjny z ambasadą Kanady nt. współpracy z małymi i średnimi przedsiębiorstwami z tego kraju. Ma ona przede wszystkim dotyczyć startupów i rozwoju innowacji w ramach nowych technologii.

Jak poinformowała rzeczniczka EIT+ Klaudia Piątek, 11 stycznia ambasador Kanady w Polsce Stephen de Boer i wiceprezes EIT+ Mateusz Wilczyński podpisali list intencyjny o współpracy. Spotkanie odbyło się we Wrocławiu.

Dodała, że porozumienie zawarto w ramach uruchamianego przez stronę kanadyjską programu „Soft Landing”, który zakłada rozwój badań i współpracy nad innowacjami.

„Wrocławskie Centrum Badań EIT+ jest gotowe do współpracy ze startupami oraz małymi i średnimi firmami z Kanady specjalizującymi się w wysokich technologiach, szczególnie w dziedzinie biotechnologii, nanotechnologii i technologii materiałowych. Uczestnikom programu zapewnimy dostęp do specjalistycznych laboratoriów, usług analitycznych oraz wiedzy specjalistów pracujących w naszym centrum” - powiedziała Piątek.

Ambasador de Boer podkreślił, że innowacyjne badania i rozwój, prowadzące do komercjalizacji nowych technologii, stały się główną siłą napędową rozwoju przedsiębiorczości w naszych krajach.

„Współpraca w rozwoju innowacyjności i obopólnie korzystnych innowacyjnych gospodarek, wspierania przedsiębiorczości i rozwoju twórczych pomysłów to kluczowe czynniki prowadzące stosunki dwustronne pomiędzy Kanadą a Polską na wyższy poziom” - zaznaczył ambasador.

Rzeczniczka zaakcentowała, że EIT+ od kilku lat realizuje strategię współpracy ze startupami specjalizującymi się w wysokich technologiach, m.in. poprzez projekt „Akcelerator EIT+ spółek innowacyjnych o hybrydowym profilu branżowym”. „Dzięki temu na swoim koncie EIT+ ma już czternaście utworzonych spółek technologicznych oraz cztery zyskowne wyjścia z inwestycji” - dodała Piątek.

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ powstało w 2007 roku. To spółka, która na Dolnym Śląsku ma wspomagać rozwój gospodarki opartej na wiedzy, poprzez działanie w każdym z trzech jej głównych elementów: nauce, innowacji i edukacji. Udziałowcami spółki jest pięć wrocławskich uczelni - Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Wrocławski i Uniwersytet Ekonomiczny, a także miasto Wrocław.

Źródło: PAP - Nauka w Polsce

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij