W pokazowym laboratorium można będzie zajrzeć do wnętrz skomplikowanych urządzeń; dzięki mikroskopom cyfrowym będzie można ocenić stan swojej skóry, włosów i paznokci, albo poznać właściwości stali, aluminium i gumy w różnych temperaturach.

W pokazowym laboratorium można będzie zajrzeć do wnętrz skomplikowanych urządzeń; dzięki mikroskopom cyfrowym będzie można ocenić stan swojej skóry, włosów i paznokci, albo poznać właściwości stali, aluminium i gumy w różnych temperaturach. Wszystko to na bezpłatnych targach EuroLab w Warszawie.
 
Zaplanowane od 29 do 31 marca wykłady i konferencje przybliżą gościom targów laboratorium - jako miejsce, w którym myśl nabiera rzeczywistych kształtów.

Wykłady i wydarzenia popularnonaukowe, skierowane do szerokiej publiczności, stanowią - obok konferencji specjalistycznych - element programu 19. Międzynarodowych Targów Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab i 6. Targów Techniki Kryminalistycznej CrimeLab.

Podczas targów będzie można zajrzeć do serca instytutu naukowego, jednostki badawczo-rozwojowej czy ośrodka akademickiego - i zrozumieć, że o sukcesie prac badawczych decyduje połączenie innowacyjnego wyposażenia oraz ludzkiej wiedzy i umiejętności.
 
Tajniki "Laboratoryjnej hematologii i immunohematologii" laboranci poznają podczas konferencji Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej (29 marca). Wykłady będą dotyczyły technologii pomiarowych stosowanych w analizatorach hematologicznych, diagnostyki niedokrwistości, zastosowania cytometrii przepływowej w diagnostyce hematologicznej w pediatrii, zalet i ograniczeń automatyzacji w badaniach immunohematologicznych, a także konfliktu płytkowego i alloimmunologicznej małopłytkowości płodów i noworodków.
 
Cykl wykładów "Problemy laboratoriów", prowadzonych przez przedstawicieli Klubu Polskich Laboratoriów Badawczych POLLAB oraz Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, zaplanowano na 30 marca. Wśród poruszanych tematów znajdą będą badania biegłości czy zagadnienia związane z porównaniami międzylaboratoryjnymi.
 
"Laboratorium na chipie - rewolucja w diagnostyce medycznej i biologii" to tytuł konferencji Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej, organizowanej 31 marca. Prelegenci opowiedzą wówczas o zastosowaniu zminiaturyzowanych urządzeń diagnostycznych, które pozwalają na przeprowadzanie skomplikowanych analiz poza laboratoriami. Zastosowanie tych rozwiązań jest coraz bardziej powszechne, co przekłada się na poprawę jakości życia osób chorych.
 
Innym wydarzeniem związanym z pracą w laboratoriach będzie wykład pt. "Laboratorium - modele tworzenia koncepcji projektowych", którego organizatorem jest portal Laboratoria.net.
 
W pokazowym laboratorium znajdzie się sprzęt dostarczony przez wystawców Targów EuroLab. Część laboratorium, nazwana przez organizatorów "damską" - kolorowa, poświęcona kosmetyce - będzie wyposażona m.in. w podręczne mikroskopy cyfrowe pozwalające na szybką ocenę in vivo stanu skóry, włosów i paznokci. Chętni skorzystają tu z porad ekspertów kosmetyki i na miejscu sprawdzą działanie preparatów pielęgnacyjnych. Przy pomocy innych urządzeń przebadają swoją skórę pod kątem elastyczności, pigmentacji, nawilżenia i sebum. Dodatkową atrakcją będzie możliwość obejrzenia pracy wirówki w świetle stroboskopu.
 
Z kolei w sektorze "męskim", zaprojektowanym w stonowanych barwach, prezentowane będą właściwości stali, aluminium i gumy w zależności od działającej na nie temperatury. W laboratorium będzie można również zajrzeć do wnętrz urządzeń, które na co dzień znajdują się pod obudową.
 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Targi EuroLab odbędą się w dniach 29-31 marca w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Udział w konferencjach jest bezpłatny po dokonaniu rejestracji (www.targieurolab.pl). Równolegle zostaną zorganizowane 6. Targi Techniki Kryminalistycznej CrimeLab.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij