Grafen w służbie środowisku - Laboratorium - Przegląd Ogólnopolski

Naukowcy z Instytutu Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach opracowali nową technologię: „Sposób otrzymywania membran z tlenku grafenu lub jego pochodnych i celulozy”.

Naukowcy z Instytutu Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach opracowali nową technologię: „Sposób otrzymywania membran z tlenku grafenu lub jego pochodnych i celulozy” (nr zgłoszenia do Urzędu Patentowego RP P. 418265). Twórcami rozwiązania są: dr hab. prof. UŚ Rafał Sitko i Marcin Musielak.

Produkowane tym sposobem membrany mogą być z powodzeniem używane do adsorpcji metali ciężkich i w konsekwencji do oznaczania zawartości tych zanieczyszczeń w wodzie i odciekach glebowych przy użyciu metod spektroskopowych. Wynalazek rzuca nowe światło na wszechstronne możliwości wykorzystania grafenu i jego pochodnych. Otrzymane w ten sposób membrany są trwałe zarówno w środowisku kwaśnym, jak i zasadowym oraz mogą być wielokrotnie regenerowane. Dodatkowym atutem jest nieskomplikowany i mniej czasochłonny proces produkcji membran.

Szczegółowych informacji nt. wynalazku i możliwości nawiązania współpracy przez zainteresowanych przedsiębiorców udziela Biuro Współpracy z Gospodarką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij