Warsztaty immunoonkologii na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym - Laboratorium - Przegląd Ogólnopolski

Doktorzy, doktoranci i studenci z całej Europy mogą wziąć udział w warsztatach poświęconych aktualnym zastosowaniom zaawansowanej cytometrii przepływowej w immunoonkologii.

Doktorzy, doktoranci i studenci z całej Europy mogą wziąć udział w warsztatach poświęconych aktualnym zastosowaniom zaawansowanej cytometrii przepływowej w immunoonkologii. Zajęcia odbędą się 1 czerwca w Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Cytometria przepływowa pozwala ocenić wielkość, intensywność zabarwienia i fluorescencji badanych komórek. Stosują ją zarówno naukowcy w badaniach podstawowych, jak diagności i analitycy medyczni. Nazwa tej metody pochodzi od słów „komórka” (cyto) i „pomiar” (metria) oraz od pojęcia przepływu owych komórek. Technika polega na pojedynczym ułożeniu komórek, a następnie ich mierzeniu przez odpowiednio skierowane światło lasera.

Immunoonkologia to metoda leczenia nowotworu. Zmierza ona do aktywowania układu odpornościowego chorego w taki sposób, żeby organizm mógł sam walczyć z komórkami nowotworowymi. Stosowana jest m.in. w zaawansowanych stadiach czerniaka i raka prostaty.

Warsztaty dotyczące aktualnych zastosowań zaawansowanej cytometrii przepływowej, organizowane w ramach projektu STREAM (Strategiestowards Excellence in Immuno-Oncology), odbędą się już 1 czerwca w Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Ich celem jest przekazanie młodym naukowcom aktualnej wiedzy oraz najnowocześniejszych zastosowań cytometrii przepływowej w immunoonkologii.

Specjaliści z firm Becton Dickinson Polska i Thermo Fisher Scientific przedstawią praktyczne zastosowania cytometrii przepływowej. W drugiej części warsztatów swoje wykłady wygłoszą członkowie Konsorcjum STREAM. W projekcie tym naukowcy z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prowadzą badania służące poszukiwaniu nowych metod leczenia raka w oparciu o immunoonkologię oraz rozwój immunoterapii nowotworów. Projekt oparty jest na współpracy najlepszych europejskich ośrodków badawczych. Pod przewodnictwem koordynatora – Uniwersytetu Medycznego w Warszawie pracują cztery instytucje partnerskie: The Chancellor, Masters and Scholars of the University of Oxford, Francis Crick Institute, Oslo University oraz International Centre for Genetic Engineering and Biotechnology. Osobą koordynującą badania jest prof. Jakub Gołąb - kierownik Zakładu Immunologii WUM.

Warsztaty "Zastosowanie metod cytometrii przepływowej w immunoonkologii" to kolejne wydarzenie organizowane w ramach tego projektu. W czerwcu 2016 r. w Warszawie odbyła się już Międzynarodowa Letnia Szkoła Immunoonkologii, w której wzięli udział uznani badacze i młodzi naukowcy z całej Europy.

Do udziału w warsztatach zaproszeni są młodzi naukowcy z całej Europy. Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązuje rejestracja pod adresem internetowym.

Źródło: PAP - Nauka w Polsce

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij