Wystawcy i prelegenci, którzy chcieliby zaprezentować się podczas Śląskiego Festiwalu Nauki do 30 września, mogą wysyłać zgłoszenia.

Tegoroczna edycja potrwa od 30 listopada do 2 grudnia w Teatrze Śląskim i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Organizowany od ubiegłego roku Śląski Festiwal Nauki to największe popularnonaukowe wydarzenie w regionie z udziałem największych tamtejszych uczelni. Według danych organizatorów poprzednia edycja zgromadziła ponad 10 tys. osób.

Zaproszenie do zaprezentowania naukowych zainteresowań oraz dokonań skierowane jest do pracowników naukowych, członków studenckich kół naukowych, studentów, doktorantów, a także instytucji, z którymi współpracują oni na co dzień.

Propozycje popularyzujące naukę mogą dotyczyć sześciu obszarów: humanistyczno-społecznego, artystycznego, przyrodniczego, nauk ścisłych, technicznego oraz medycznego.

Jak podał jeden z organizatorów - Uniwersytet Śląski, 30 listopada zorganizowany zostanie "Dzień Science On Stage" ("Nauka na scenie") w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach – w programie zaplanowano teatry naukowe i popularnonaukowy wieczór akademicki.

Z kolei w dniach 1-2 grudnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbywać się będą wykłady, warsztaty, pokazy naukowe, eksperymenty, konkursy i wystawy oraz przedstawienia; dostępne też będą stanowiska pokazowe i centra nauki. Oprócz przestrzeni wykładowo-warsztatowej i pokazowej zbudowanej wokół wspomnianych sześciu obszarów wiedzy zaplanowano również dodatkowe strefy m.in. strefę wynalazcy i centrów nauki.

W programie ubiegłorocznej edycji znalazło się ponad trzysta propozycji popularnonaukowych. Ponadto w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, na łącznej powierzchni ponad 8 tys. m kw., można było m.in. zajrzeć do ponad 150 stanowisk pokazowych oraz wziąć udział w 120 wykładach i 80 warsztatach.

Ubiegłoroczny festiwal zorganizowały m.in. największe śląskie uczelnie, w tym Uniwersytet Śląski, Śląski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Politechnika Śląska, Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: www.slaskifestiwalnauki.pl.

Źródło: PAP – Nauka w Polsce

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij