Po raz kolejny w Łysomicach koło Torunia mieliśmy przyjemność spotkać się na konferencji poświęconej chromatograficznym metodom analizy substancji o charakterze jonowym.

Po raz kolejny w Łysomicach koło Torunia mieliśmy przyjemność spotkać się na konferencji poświęconej chromatograficznym metodom analizy substancji o charakterze jonowym. Jej głównymi organizatorami były Wydział Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz Komitet Chemii Analitycznej PAN. Patronat nad konferencją objęli: Prezes Polskiego Towarzystwa Chemicznego prof. Jerzy Błażejewski; Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki oraz JM Rektor UMK w Toruniu prof. dr hab. Andrzej Tretyna. Konferencja zgromadziła liczne grono uczestników z Polski i z zagranicy, w tym z Niemiec, ze Szwajcarii, z Włoch, Rumunii i Hiszpanii. Podczas dwudniowych obrad wygłoszono 16 wykładów, 10 komunikatów oraz zaprezentowano 28 posterów. Tematyka prezentowanych prac dotyczyłyła przede wszystkim nowości metodycznych i aparaturowych w chromatografii cieczowej i jonowej; badań farmaceutyków i związków fluoru oraz zastosowań metod chemometrycznych w analityce chemicznej.

Czytaj pełną relację autorstwa prof. Rajmunda Michalskiego:  Monitoring i analiza wody – sprawozdanie z konferencji

fot. A. Garniewska

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij