15 września w Parku im. Poległych Bohaterów w Zabrzu, już po raz trzynasty, odbył się Dzień Nauki. Wydarzenie przyciągnęło setki zwiedzających oraz ponad czterdziestu wystawców.

15 września w Parku im. Poległych Bohaterów w Zabrzu, już po raz trzynasty odbył się Dzień Nauki. Wydarzenie przyciągnęło setki zwiedzających oraz ponad czterdziestu wystawców wśród których znalazły się m. in. instytuty naukowe i medyczne, uczelnie wyższe, szkoły średnie, firmy prywatne, instytucje kultury, służby mundurowe oraz stowarzyszenia, fundacje i kluby sportowe.

Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 10:00 oficjalnym powitaniem uczestników. Po przedstawieniu wystawców, przygotowano szereg atrakcji. Na scenie zaprezentowano między innymi pokazy taneczne, występy muzyczne, czy sztuki walki przygotowane przez przedstawicieli wybranych instytucji. Nie zabrakło również wykładów merytorycznych, w tym na temat transplantacji narządów, co stanowi jedną z wizytówek Zabrza. Uczestnicy wydarzenia, skierowanego zarówno do dzieci, jak i dorosłych, mogli przybliżyć sobie świat nauki poprzez aktywne uczestniczenie w pokazach, eksperymentach, czy grach interaktywnych. Można było skosztować dobrej kuchni, dowiedzieć się jak powstają kratery na księżycu, zobaczyć, w jaki sposób działa kanalizacja, czy przybliżyć sobie pojęcia poznane na lekcjach chemii i fizyki. To ważne, aby nauka nie zamykała się w ścianach laboratoriów i gabinetów, ale docierała do zwykłych ludzi, a szczególnie dzieci i młodzieży, którzy już wkrótce będą decydować o naszych losach. Zwiedzający mogli równocześnie głosować na najlepsze stoisko, które ich zdaniem powinno wygrać konkurs. Głosami licznych uczestników organizatorzy przyznali wyróżnienie dla Instytutu Podstaw Inżynierii Środowiska PAN w Zabrzu za najciekawsze stoisko podczas XIII Dnia Nauki.

mgr inż. Alina Pohl
Instytut Podstaw Inżynierii Środowiska PAN, Zabrze

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij