Rozwiązanie CRYO charakteryzuje trwała przyczepność, zwłaszcza na zakrzywionych powierzchniach. Laboranci doceniają fakt, że etykiety zachowują niezmienną i powtarzalną jakość także przy wielokrotnych cyklach zamrażania i rozmrażania.

Zimno, mroźno, lodowato… Niskie temperatury leczą, konserwują, wspierają diagnostykę – ich korzystne działanie jest doceniane w wielu branżach. W laboratoriach medycznych i farmaceutycznych pozwalają przechowywać materiał biologiczny w niezmienionej postaci, bez jakiegokolwiek uszczerbku, przez wiele lat. Niezniszczalne muszą być jednak także oznaczenia, jakimi opatruje się fiolki, worki z krwią, regały kriogeniczne, kasetki na fiolki i wiele innych. Jak pogodzić ogień z wodą i ekstremalnie trudne warunki przechowywania z trwałością nadruku?

Wyzwanie dla potrzeb nauki
Firma Etisoft podjęła się tego zadania. Od lat dostarczamy naszym klientom systemy automatycznej identyfikacji produktów i wyrobów. Świętując 25-lecie działalności, wspieramy świat nauki i medycyny, przedstawiając łatwy i trwały system identyfikacji w laboratoriach – etiCALLS. Wchodzące w jego skład rozwiązanie CRYO stworzyliśmy z myślą o laboratoriach, bankach krwi, tkanek, komórek macierzystych, szpiku kostnego, centrach krwiodawstwa czy klinikach in vitro. Surowe warunki, w jakich przechowywane są próbki, okazały się dla nas wyzwaniem. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwoliło dobrać odporne na ekstremalnie niskie temperatury etykiety do nadruku. Wraz z taśmą termotransferową i specjalną drukarką laborant otrzymuje program pozwalający łatwo i samodzielnie zaprojektować mniezbędne oznaczenie.

Etykiety kriogeniczne – trwałe i czytelne
CRYO – rozwiązanie dla kriogeniki tworzyliśmy i testowaliśmy do zastosowań w fazie gazowej nad ciekłym azotem. Dane dotyczącego przechowywanego materiału są dzięki systemowi etiCALLS zapisywane na etykiecie w postaci tekstu, kodu kreskowego lub kodu 2D. Gwarantuje to bezbłędną identyfikację, minimalizuje możliwość pomyłki, a tym samym usprawnia pracę laborantów. CRYO spełnia swoją funkcję mimo przechowywania materiału badawczego w ciekłym azocie (-196°C), jak i transportowania w suchym lodzie (-80°C). Także długotrwałe magazynowanie preparatów w komorach zamrażalni oraz innych trudnych warunkach kriogenicznych nie powoduje pękania, odpadania czy kruszenia naszych etykiet oraz nie zmienia czytelności nadruku. Rozwiązanie CRYO charakteryzuje trwała przyczepność, zwłaszcza na zakrzywionych powierzchniach. Etykiety pozostają w niezmienionym stanie także po aplikacji na elastyczne, a następnie zamrożone powierzchnie. Laboranci doceniają fakt, że etykiety zachowują niezmienną i powtarzalną jakość także przy wielokrotnych cyklach zamrażania i rozmrażania. Ponadto są wodoodporne i odporne na czynniki atmosferyczne.

Optymalizacja kosztów i wiarygodność danych
Etisoft jako globalny dostawca szerokiej gamy oznakowań, dzięki systemowi etiCALLS wyposaża laboratoria w kompletny zestaw produktów i narzędzi pozwalających z łatwością identyfikować próbkę, dokładnie śledzić przebieg badań i procesy, jakim była ona poddawana. Umożliwia tym samym zbieranie i przetwarzanie danych laboratoryjnych. Sprawdzi się więc w tych placówkach, gdzie dążenie do optymalizacji kosztów idzie w parze z dbałością o jakość, precyzję i wiarygodność danych.

etiCALLS to nie tylko CRYO
Poznaj pozostałe rozwiązania wchodzące w skład systemu etiCALLS:
• FREEZE: do identyfikacji próbek przechowywanych w temp. od -80°C do +80°C. Niepodatne na czynniki atmosferyczne i większość środków chemicznych;
• SOLVENT&CHEMICAL RESISTANT: odporne na działanie rozpuszczalników i chemikaliów, znajdują zastosowanie m.in. w laboratoriach patomorfologicznych;
• MIGRATION SAFE: przeznaczone na worki z krwią i mrożonym osoczem.
Przeczytasz o nich wkrótce w kwartalniku „Laboratorium Medyczne”.

Pełną informację o wszystkich produktach etiCALLS znajdziesz na stronie www.eticalls.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij