15-17 marca 2018 r. w Poznaniu odbyły się Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Medycznego SALMED – największe tego typu wydarzenie w Polsce, gromadzące przedstawicieli branży medycznej.

Odbywające się co dwa lata targi to okazja do wymiany doświadczeń związanych z najnowszymi technologiami stosowanymi w sektorze medycznym oraz poglądów na temat organizacji i dokonujących się w systemie ochrony zdrowia zmian. Wydarzenie daje także możliwość zapoznania się z aktualną ofertą w zakresie sprzętów i wyrobów medycznych, prezentowaną przez wystawców, którymi są kluczowi na rynku producenci i dystrybutorzy.

Nieodłącznym elementem każdej edycji targów jest przyznanie nagród dla najbardziej innowacyjnych rozwiązań dla medycyny. W tym roku Złoty Medal MTP otrzymało osiem produktów. Wśród nich znalazł się za rejestrator AsPEKT 712 v.301 firmy Aspel przeznaczony do rejestracjii zapisu 12-odprowadzeniowego i 3-odprowadzeniowego badania EKG metodą Holtera. Laureatem została także firma Stiegelmeyer, która zaprezentowała łóżko Deka, wykonane z wysokiej jakości materiałów i posiadające różne możliwości wyposażenia, pozwalające dostosować je do potrzeb jednostki. Wyróżniono również inny produkt tej firmy – łóżko kliniczne Evario, dedykowane wszystkim oddziałom szpitalnym. Doceniona została także elektryczna wytwornica pary czystej EKP XC oraz model WPC – urządzenia firmy Stigen przeznaczone do procesów wymagających wysokiej czystości pary i mające swoje zastosowanie w sterylizacji medycznej. Złoty Medal otrzymały dwa produkty dystrybuowane przez firmę BTL Polska – laser firmy Fotona, umożliwiający wykonanie całego spektrum zabiegów laserowych oraz system ergospirometryczny BTL CardioPoint CPET, pozwalający na diagnozowanie układu krążenia i układu oddechowego podczas wysiłku. Wśród nagrodzonych produktów znalazło się także łóżko Teddy Bed, zaprojektowane z myślą o dzieciach i młodzieży przebywających na oddziałach szpitalnych, którego producentem jest firma Formed Pro.

Kolejna edycja targów odbędzie się tradycyjnie za dwa lata – w marcu 2020 roku.

Tekst: Marta Rokita, Ogólnopolski Przegląd Medyczny

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij