Studiujesz na jednym z kierunków przyrodniczych? Jesteś ambitny i głodny wiedzy? InnovaBio Pomorze to V edycja projektu badawczego, w którego trakcie rozwiniesz swoją pasję i udoskonalisz warsztat laboratoryjny.

Studiujesz na jednym z kierunków przyrodniczych? Jesteś ambitny i głodny wiedzy? InnovaBio Pomorze to V edycja projektu badawczego, w którego trakcie rozwiniesz swoją pasję i udoskonalisz warsztat laboratoryjny pod okiem ekspertów z Bio Laboratorium Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Zgłoszenia do programu można wysyłać do 5 maja.

Uczestnicy projektu InnovaBio będą mieli okazję zdobyć niezbędne doświadczenie i nowe umiejętności realizując, badania na rzecz firm z sektora „Life Science”, czyli interdyscyplinarnej branży zajmującej się organizmami żywymi. W skład nauk „Life Science” wchodzą m.in. chemia, biologia, diagnostyka molekularna, farmacja, biomedycyna czy genetyka.

- Równolegle z rekrutacją studentów prowadzimy rekrutacje wśród firm z branży chemicznej, farmaceutycznej, kosmetycznej. Będą to firmy poszukujące nowych rozwiązań dla ulepszenia swoich produktów takich jak nowe testy diagnostyczne, nowe substancje biologicznie czynne czy nowe zastosowania dla znanych cząsteczek. Zakładamy realizację trzech zadań badawczych. Nad każdym zadaniem pracować będzie zespół składający się z 1 ucznia I ALO w Gdyni oraz 4 studentów — mówi dr Jolanta Grzenkowicz-Wydra z Bio Laboratorium PPNT.

Projekt skierowany jest do studentów nauk przyrodniczych. Posiadających podstawową wiedzę z mikrobiologii, chemii organicznej i nieorganicznej, biochemii oraz chemii analitycznej.

- Uczestnicy wykorzystają w praktyce metody analityczne stosowane w laboratorium, poznają zasady pracy zgodne z Dobrą Praktyką Laboratoryjną, będą doskonalić umiejętności poszukiwania informacji w literaturze naukowej. Nauczą się, w jaki sposób uzyskać informacje techniczne, korzystając ze Wspólnej Klasyfikacji Patentowej — dodaje.

Zgłoszenia przyjmowane są do 5 maja 2018 r. pod adresem ibp@ppnt.gdynia.pl.
Dodatkowe informacje TUTAJ

InnovaBio Pomorze powstaje przy współpracy Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego, I Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni oraz Międzyuczelnianego Wydział Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij