1-2 marca w Warszawie odbyła się III Konferencja "Perspektywy rozwoju laboratoriów badawczych" organizowana przez redakcję "Laboratorium - Przeglądu Ogólnopolskiego". Dziękujemy za udział oraz inspirujące spotkanie!

Mamy za sobą już III edycję konferencji z cyklu „Perspektywy rozwoju laboratoriów badawczych”. Po Wrocławiu i Poznaniu nadszedł czas na Warszawę i Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW. Osoby, które brały udział w konferencji miały możliwość dowiedzenia się, jak opracowywać i wdrażać innowacyjne technologie w laboratorium, a także jak prowadzić badania, które mają wpływ na rozwój nowych technologii w zakresie energetyki, analityki, biotechnologii, nowych materiałów oraz ochrony środowiska. Dzięki spotkaniu z fachowcami i praktykami z branży, każdy z uczestników miał okazję do wymiany wiedzy i doświadczeń, a także możliwość rozwiązania problemów zawodowych.

Podczas dwóch dni konferencji zostały poruszone zagadnienia stricte naukowe, jak i praktyczne, związane z pracą w laboratorium. Do pierwszej grupy zaliczyć należy takie tematy jak: spójność pomiarów chemicznych oraz matrycowe materiały odniesienia w atomowej i cząsteczkowej spektrometrii mas, a także wykorzystanie tych metod w analizie śladowych ilości metali w próbkach biologicznych i środowiskowych, czy miniaturyzację w analityce chemicznej. W części praktycznej na szczególną uwagę zasługują tematy związane z wdrożeniem znowelizowanej normy ISO/IEC 17025, w tym: podejście procesowe, zarządzanie ryzykiem w laboratorium oraz wyzwania i możliwości związane z akredytacją laboratorium na uczelni wyższej.

Tradycyjnie w drugim dniu konferencji uczestnicy mieli okazję zobaczyć, jak pracują najlepsi. Tym razem zwiedziliśmy laboratoria CNBCh UW takie jak: Analityczne Centrum Eksperckie, Nowe Metody Spektroskopii NMR, Laboratorium Badań Strukturalnych i Biochemicznych (LBSBio), Laboratorium Fizykochemii Powierzchni, Laboratorium Bionanostruktur, Laboratorium Związków Biologicznie Czynnych oraz Laboratorium Syntezy Metaloorganicznej.

Partnerami konferencji były firmy: Air Liquide, Eppendorf, Hydrolab, Kendrolab, Koettermann, LGC Standards, Mettler Toledo, MMM Group, Pro-Environment, Sartorius, Shim-Pol, Software Point oraz Tusnovics.

Serdecznie Wszystkim Państwu dziękujemy i zapraszamy za rok!

Szczegółowa relacja z konferencji zostanie opublikowana w wydaniu 2/2018.

fot. A. Garniewska

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij