Od 1 czerwca można nadsyłać zgłoszenia do konkursu Złoty Medal Chemii. Kandydaci – tegoroczni licencjaci lub inżynierowie, których prace dyplomowe obejmują tematyką chemię i dziedziny pokrewne, zawalczą o atrakcyjne nagrody.

Można już nadsyłać zgłoszenia do konkursu Złoty Medal Chemii, organizowanego przez Instytut Chemii Fizycznej PAN w Warszawie oraz firmę DuPont. Zgłaszać się mogą tegoroczni licencjaci lub inżynierowie, których prace dyplomowe obejmują tematyką chemię i dziedziny pokrewne.

Aby wziąć udział w rywalizacji, należy dokonać rejestracji na stronie www.zlotymedalchemii.pl. Do tegorocznej edycji mogą zgłaszać się absolwenci studiów licencjackich lub inżynierskich, których prace dyplomowe z zakresu chemii lub jej pogranicza z fizyką i biologią zostały obronione w roku akademickim 2017/2018 - poinformowali organizatorzy w przesłanym komunikacie.

Autorzy najlepszych 15 prac zaprezentują swoje badania w rundzie finałowej. Zdobywca Złotego Medalu otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 10 tys. złotych. Laureaci drugiego i trzeciego miejsca uzyskają nagrody w wysokości odpowiednio 5 oraz 2,5 tys. złotych.

"Młodzi naukowcy biorący udział w konkursie mają wyjątkową okazję do sprawdzenia swoich umiejętności i zaprezentowania wyników prac przed komisją konkursową złożoną z wybitnych osobistości ze świata nauki - mówi, cytowany w komunikacie, prof. dr hab. Marcin Opałło, dyrektor IChF PAN. – Doświadczenia zebrane podczas poprzednich edycji pokazują, że ta rywalizacja jest ważnym krokiem w dalszej karierze naukowej młodych badaczy, dlatego jesteśmy dumni, że mamy okazję ich wspierać już po raz ósmy".

Poza nagrodami głównymi zostaną przyznane cztery wyróżnienia po 1 tys. złotych każde. Ponadto autorzy najlepszych prac z zakresu biotechnologii przemysłowej oraz materiałów zaawansowanych mogą liczyć na wyróżnienia specjalne od firmy DuPont. Zostaną przyznane minimum trzy nagrody o wartości 2 tys. złotych. Wszyscy finaliści konkursu uzyskają możliwość odbycia stażu naukowego w Instytucie Chemii Fizycznej PAN, a także bezpłatnego zrealizowania badania w jego laboratoriach.

"Chociaż kandydaci znajdują się dopiero na początku swojej kariery, przesyłane prace charakteryzują się nie tylko dużą wartością merytoryczną, ale także – co z naszej perspektywy jest chyba najistotniejsze – znaczącym praktycznym zastosowaniem" – mówi Andrzej Pałka, dyrektor generalny DuPont Poland.

Prace należy przesyłać do 12 października drogą elektroniczną poprzez stronę internetową konkursu www.zlotymedalchemii.pl, gdzie również dostępne są harmonogram i regulamin konkursu.

Honorowy patronat nad konkursem sprawują prezesi: Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, Polskiego Towarzystwa Chemicznego i Komitetu Chemii Analitycznej PAN.

PAP - Nauka w Polsce

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij