W tym roku, nakładem wydawnictwa MedPharm, ukazała się nowa pozycja „Atlas osadu moczu. Techniki badawcze i interpretacja wyników”.

pod redakcją Iwony Bil-Luli i Marii Mantur
rok wydania: 2018
format:
195x125 mm
objętość: 158 stron
oprawa: twarda
cena: 60 zł

Diagnostyka laboratoryjna wykorzystuje badanie ogólne moczu od dziesiątków lat, niemniej jednak istotna informacja kliniczna, jaką niesie to badanie, czyni je nadal użytecznym i powszechnie wykorzystywanym. Zapotrzebowanie na to proste, szybkie i zwykle nieinwazyjne badanie, służące diagnostyce, monitorowaniu i ocenie skuteczności leczenia, m.in. chorób nerek i dróg moczowych oraz zaburzeń metabolicznych, dotyczy zarówno przychodni ambulatoryjnych, jak i dużych oddziałów szpitalnych. Znaczący postęp metodologiczny i technologiczny podnosi nieustającą atrakcyjność tego badania. Zapewnienie wysokiej jakości i wiarygodności wyników badania ogólnego moczu wymaga prawidłowego pobrania, zabezpieczenia, transportu i przechowywania próbki przed analizą, a także wykonania badania zgodnie z przyjętymi w danym laboratorium procedurami. Atlas osadu moczu jest to pożyteczne źródło informacji dla studentów uczelni medycznych oraz lekarzy różnych specjalności. Ze względu na to, że badanie moczu i jego osadu jest obok morfologii krwi badaniem najczęściej wykonywanym, należy sądzić, że ta monografia znajdzie wielu odbiorców. Zakres wiedzy zawartej w tym opracowaniu oraz podane w nim informacje praktyczne sprawiają, że jest to publikacja o dużej wartości edukacyjnej w zakresie diagnostycznym. Tekst monografii zawiera  informacje dotyczące: techniki badania moczu, pobierania materiału biologicznego oraz badania składników moczu. Zwrócono też uwagę na błąd przedlaboratoryjny, często decydujący o jakości tego badania. Przedstawiono różne  metody badania składników  osadu moczu, co ułatwia ich wykrywanie i rozpoznawanie.

Usystematyzowane przedstawienie omawianych zagadnień, adekwatnie do etapów badania osadu moczu, znacznie ułatwi czytelnikowi wyselekcjonowanie niezbędnych informacji.

MedPharm Polska
www.medpharm.pl
e-mail: info@medpharm.pl
tel.: 71/ 33 50 360

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij