21. Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab oraz 8. Targi Techniki Kryminalistycznej CrimeLab zagoszczą w marcu przyszłego roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

21. Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab oraz 8. Targi Techniki Kryminalistycznej CrimeLab zagoszczą w marcu przyszłego roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Impreza została zaplanowana od 13 do 15 marca. Powrót targów do centrum Warszawy spotkał się z życzliwym przyjęciem Wystawców, którzy upatrują w nim szansę na lepszą promocję swoich produktów wśród większej liczby zwiedzających. Jak zwykle targom będą towarzyszyły liczne seminaria, wykłady, konferencje, warsztaty i spotkania biznesowe. Nie zabraknie też tradycyjnych konkursów, mających na celu wyłonienie najlepszych z najlepszych. Na tych targach nauka spotyka się z biznesem z korzyścią dla obu stron, a połączenie teorii z praktyką stwarza nowe możliwości rozwoju. Wysoką jakość imprezy gwarantuje współpraca merytoryczna z najważniejszymi ośrodkami naukowymi, badawczymi i certyfikującymi.

Wydarzenie dla profesjonalistów
Dla specjalistów z branży laboratoryjnej to najważniejsze tego typu wydarzenie w roku, dlatego w poprzedniej edycji wzięło ich udział ponad 6.000. Mieli okazję zapoznać się z nowościami technologicznymi i produktowymi oraz uzyskać cenne informacje, jak zaprojektować, urządzić lub zmodernizować laboratorium. 172 wystawców z 19 krajów przedstawiło najnowocześniejsze rozwiązania i produkty niezbędne do kompleksowego wyposażenia różnego typu laboratoriów, m. in.: sprzęt kontrolno-pomiarowy, aparaturę analityczną, akcesoria, a także meble i inne elementy wyposażenia. Prezentowana była także bogata oferta substancji chemicznych wykorzystywanych w laboratoriach, odczynników i testów oraz profesjonalnych środków czystości, odzieży ochronnej i oprogramowania dla laboratoriów. Przyszłoroczna edycja imprezy zapowiada się jeszcze atrakcyjniej.

Patronaty honorowe
Patronat honorowy nad targami objęli: Jarosław Gowin - Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Bogdan Święczkowski – I Zastępca Prokuratora Generalnego, Prokurator Krajowy, Piotr Cieśliński  - Poseł na sejm RP, Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Przemysłu Chemicznego, dr inż. Marek Haliniak - Główny Inspektor Ochrony Środowiska, prof. Jerzy Duszyński - Prezes Polskiej Akademii Nauk, dr inż. Włodzimierz Lewandowski - Prezes Głównego Urzędu Miar.

Program bogaty w wydarzenia
Przez wszystkie dni targowe czynne będzie wzorcowe laboratorium „Clean Lab”. Przewidziano też cały panel wykładów dot. Clean Room, w tym sesje z ekspertami oraz warsztaty „Praktyczne aspekty pracy w Clean Room - personel, materiały, higiena”. Liczne imprezy towarzyszące targom będą sprzyjały poszerzaniu wiedzy i rozwijaniu kwalifikacji zawodowych. Tradycyjnie już uczestnicy będą mogli wziąć udział w wielu konferencjach, seminariach i wykładach organizowanych przez współpracujące przy wydarzeniu od strony merytorycznej instytucje, uczelnie i organizacje. Tym razem poruszone zostaną m.in. tematy związane z certyfikacją laboratoriów, diagnostyką laboratoryjną, analityką chemiczną, metrologią czy wykorzystaniem badań laboratoryjnych na potrzeby kryminalistyki. Polskie Centrum Akredytacji zaprasza na konferencję „Doświadczenia z oceny kompetencji laboratoriów w odniesieniu do wydania 3. normy ISO/IEC 17025. Ogólne wymagania dotyczące kompetencji laboratoriów badawczych i wzorcujących”, a Klub Polskich Laboratoriów Badawczych POLLAB oraz Polski Komitet Normalizacyjny na cykl wykładów „Problemy Laboratoriów”. Uczestnicy konferencji, organizowanej przez Polskie Towarzystwo Diagnostyki Laboratoryjnej, której tematem będą  rekomendacje opracowywane przez grupy robocze powołane przez Zarząd Główny PTDL, będą mieli okazję do zdobycia punktów edukacyjnych. W programie znajdą się również konferencja „Piknik”, przygotowana przez Centrum Nauk Biologiczno – Chemicznych; Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej oraz Komitet Chemii Analitycznej PAN, cykl wykładów Głównego Urzędu Miar, a także prezentacje firm LabVantage - Software Point dedykowane systemom zarządzania laboratoriami oraz Tektonika Architekci dot. projektowania laboratoriów.

Targowe konkursy
Podczas imprezy przyznane zostanie Grand Prix Prezesa Polskiej Akademii Nauk, a także rozstrzygnięte zostaną konkursy na najbardziej oryginalne i profesjonalne stoisko oraz na najlepszą ofertę 21. Międzynarodowych Targów Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab. Najlepsze oferty będą oceniane w czterech kategoriach: laboratoryjna aparatura pomiarowa, wyposażenie laboratorium, wyposażenie medycznego laboratorium diagnostycznego i wyposażenie laboratorium „Clean Room”. Nowością tegorocznej edycji targów będzie konkurs o nagrodę Prokuratora Generalnego, o którym poinformujemy szczegółowo już wkrótce.

Więcej informacji na stronie www.targieurolab.pl

21. Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab oraz 8. Targi Techniki Kryminalistycznej CrimeLab
Termin: 13-15 marca 2019 r.
Miejsce: Warszawa, Pałac Kultury i Nauki, Pl. Defilad 1

***
Organizator Targów – spółka MT Targi Polska S.A. to jeden z wiodących w Polsce organizator imprez targowych z ponad 25-letnim doświadczeniem. W maju zeszłego roku firma otrzymała godło „Teraz Polska” - prestiżowe wyróżnienie, które potwierdza najwyższą jakość świadczonych usług. W portfolio firmy znajdują się: Międzynarodowe Targi Gastronomiczne EuroGastro, Międzynarodowe Targi Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel, Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab, Międzynarodowe Targi Techniki Kryminalistycznej CrimeLab,  Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw, Targi Turystyki i Wypoczynku LATO, Targi Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych Regionalia, a także Targi Konserwacji i Restauracji  Zabytków oraz Ochrony, Wyposażenia Archiwów, Muzeów i Bibliotek Dziedzictwo.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij