Rewizja Drinking Water Directive (DWD) ma na celu dostosowanie zarządzania bezpieczeństwem wody do najnowszej wiedzy i pojawiających się problemów.

Charakteryzuje się szerszym spojrzeniem wychodzącym poza zapewnienie odpowiedniej jakości wody, m.in. na prawo do wody czy prawo do informacji.

Wyraźnie dzieli obowiązki i odpowiedzialność w zakresie trzech podstawowych barier ochronnych:
1. spójnej ochrony zasobów wodnych (w nawiązaniu do RDW),
2. skuteczności uzdatniania i prawidłowości dystrybucji wody sieciami wodociągowymi,
3. poprawności w projektowaniu, wykonaniu i eksploatacji instalacji wewnętrznych.

Usunięto niektóre parametry jakości wody, wprowadzono nowe, dla niektórych zmieniono wartości parametryczne. Zakres i częstotliwość badań uzależnione będą od oceny ryzyka, którą dostawcy wody zobowiązani będą przeprowadzić w ciągu najbliższych kilku lat.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij