"Kierownik laboratorium XX wieku" to konferencja, która uwzględnia szerokie potrzeby kierowników laboratoriów. V edycja odbyła się 20-23 listopada w Zakopanem.

V edycja konferencji, która odbyła się 20-23 listopada 2018 r. w hotelu Nosalowy Dwór w Zakopanem. Tematyka spotkania została dostosowana do potrzeb kierowników laboratoriów w oparciu o ich uwagi i sugestie. Podczas konferencji zostały omówione kwestie związane z systemem zarządzania, prawem pracy, bezpieczeństwem chemicznym w laboratorium oraz nowymi wymaganiami prawnymi.

Rok 2018 w laboratoriach upłynął pod hasłem zmian w systemie zarządzania laboratorium oraz w oczekiwaniu na publikację polskiego wydania normy PN-EN 17025-2018-02. Konferencja wpisała się w scenariusz tych wydarzeń, ponieważ odbyła się miesiąc po opublikowaniu polskiego wydania normy. Blok poświęcony zmianom w normie pokazał różne stanowiska auditorów, ekspertów i kierowników. Zaowocował żywą i otwartą dyskusją, w której poznaliśmy stanowiska wielu doświadczonych kierowników na temat zakresu i sposobu wdrażania zmian w systemie zrządzania laboratorium. Według niektórych wprowadzane zmiany można ograniczyć do zmian w dokumentacji, inni prezentowali przebudowę systemu opartą na podejściu procesowym wraz z rzetelną analizą ryzyka.

Organizatorzy zapewnili kierownikom możliwość wymiany doświadczeń w gronie eksperckim, dzięki czemu mogli się dzielić wiedzą popartą praktyką zdobywaną w ciągu wielu lat pracy.

Pełna relacja z wydarzenia zostanie opublikowana w nr 1/2019.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij