Polish-American Biotech Bridge to zapoczątkowana w 2018 roku idea budowy mostu biotechnologicznego pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Polską. Polsko-amerykański most biotechnologiczny ma stymulować dynamiczny rozwój tego sektora w Polsce.

Lokalizacja:
Hala Expo, Łódź
Data rozpoczęcia:
15.05.2019
Data zakończenia:
16.05.2019
Strona www:
http://cebiofor...

Zadaniem Central European BioForum jest zaprezentowanie polskiego dorobku biotechnologicznego zagranicznym inwestorom i zachęcenie ich do współpracy. Amerykanie posiadają biznesowe know-how, którego brakuje naszym rodzimym startupom i dostęp do globalnego rynku. Polska z kolei oferuje dobre warunki dla rozwoju nowych biotechnologii: dysponujemy stosunkowo nowoczesną infrastrukturą i wykwalifikowaną kadrą, która jest w stanie przy dobrym zarządzaniu realizować projekty start-upowe w amerykańskim tempie.
Niebywałą zaletą Polski dla zagranicznych inwestorów jest także możliwość pozyskiwania grantów współfinansujących najbardziej ryzykowne, początkowe etapy rozwoju innowacyjnego projektu biotechnologicznego. Dzięki temu – w przypadku niepowodzenia projektu, straty finansowe inwestora są zdecydowanie mniejsze. Amerykanie są liderami we wprowadzaniu na rynek nowych, innowacyjnych produktów biotechnologicznych. Skorzystanie z ich wiedzy, kontaktów i doświadczenia w tym zakresie znacząco przyśpieszy rozwój tego sektora w Polsce. Przede wszystkim może się przyczynić do dynamicznego zwiększenia liczby tworzonych w naszym kraju innowacyjnych biotechnologicznych startupów.
W ramach Polish-American Biotech Bridge co roku odbywać się będą dwie konferencje CEBioForum: edycja polska w Łodzi i edycja amerykańska (w 2019 roku w Bostonie).

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij