Jeszcze w tym roku Instytut Technologii Materiałów Elektronicznych uruchomi nową linię produkcyjną grafenu. Dzięki nowoczesnym urządzeniom, cena tego niezwykłego materiału może zmniejszyć się znacznie.

Ten, kto pierwszy znajdzie sposób na obniżenie kosztów produkcji, wyprze konkurencję z globalnego rynku. Naukowcy z ITME już teraz pracują nad obniżeniem kosztów produkcji grafenu. W wyrobach zawierających grafen dodaje się go w stężeniu od  0,01 do 1%,  jednak już takie ilości wpływają dość znacząco na wyższą cenę produktu końcowego z uwagi na wysoka cenę grafenu. - Obecnie te produkty nie są konkurencyjne cenowo – przyznaje dr Grzegorz Gawlik, kierownik Działu Komercjalizacji ITME. - Dlatego tak ważne jest przełamanie bariery cenowej poprzez obniżenie kosztów wytwarzania grafenu. Niebawem Instytut zakupi najnowszą aparaturę do jego produkcji. Wykorzystując  ją, naukowcy będą pracowali nad metodą, która pozwoli obniżyć koszty wytwarzania grafenu. Nowa linia produkcyjna ruszy jeszcze w tym roku.  - Jeśli się to uda, skutek  może być przełomowy – dodaje dr Gawlik. - Otworzą się  nowe rynki, grafen będzie mógł być wykorzystywany w wielu dziedzinach. Ten, kto pierwszy opracuje tańszą metodę produkcji grafenu, zostanie liderem rynku.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij