Rozpoczynamy odliczanie do premierowych, ale niezwykle wyczekiwanych Targów w branży farmaceutycznej i kosmetycznej, które odbędą się 15 i 16 maja br. w Warszawie.

Do Targów PCI Days 2019 pozostało niespełna dwa miesiące, lista wystawców została już zamknięta, a program merytoryczny wypełniony po brzegi ciekawymi, inspirującymi i naukowymi wykładami merytorycznymi.

Podczas dwóch dni targowych wystawcy zaprezentują nowości produktowe, innowacyjne rozwiązania technologiczne oraz trendy na sezon 2019/2020.

Swoją ofertę z sektora laboratoryjnego przestawi m.in. firma ITS Science, która na swoim stoisku zaprezentuje najnowszy analizator wielkości cząstek firmy Beckman Coulter działający na zasadzie dyfrakcji światła laserowego, z kolei firma Bruker przedstawi swój nowy Spektrometr INVENIO®, a także analizator farmaceutyczny Bravo. Firma Syl&Ant Instruments przestawi na swoim stoisku analizator wielkości i kształtu cząstek BETTERSIZE S3 PLUS oraz DVS ADVANTURE - Analizator sorpcji par.

Szeroką gamę urządzeń laboratoryjnych przedstawi także firma Ekohigiena Aparatura, Argenta, Bruker Polska, BÜRKERT Austria, SHIM-POL, Testo, Uni - Export Instruments Polska, a także Medelpharm oferujący wielofunkcyjne przyrządy do tabletkowania, prasy do badań i rozwoju oraz urządzenia procesowe od skali laboratoryjnej do produkcji.

Rozwiązania informatyczne przedstawi firma LabVantage Solutions, RAN – Quality Systems oraz Sea Vision.

Najnowsze rozwiązania w badaniu kosmetyków i leków przedstawią doświadczone firmy takie jak: dr Nowaczyk Laboratorium Badań Kosmetyków, Dr Koziej Instytut Badań Kosmetyków, Mikrolab Laboratorium Badania Produktu, Wody i Środowiska, TÜV Rheinland Polska, J.S. Hamilton Polska, Centrum Badawczo-Rozwojowe Novasome.

Targi PCI Days 2019 cieszą się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród polskich producentów. Znaczące miejsce na targach zajmą międzynarodowe firmy, takie jak: Marchesini Group – światowy lider w projektowaniu i produkcji maszyn oraz kompletnych linii do pakowania zarówno produktów farmaceutycznych, jak i kosmetycznych, Roeper – dystrybutor naturalnych surowców z całego świata, CABKA, HLP Klearfold, belgijski Capsugel/Lonza, finlandzka firma laboratoryjna LabVantage, włoskie firmy SEA Vision z sektora IT i PQE Group, francuska firma Medelpharm oraz Bürkert z Austrii, a także OMAG z Włoch.

Pełna lista wystawców dostępna jest na stronie: www.pcidays.pl

Inspirujące wystąpienia i warsztaty

Targi to nie tylko poznawanie trendów i nawiązywanie nowych kontaktów, to również doskonałe miejsce do poszerzania wiedzy. W ramach dwóch Stref Inspiracji odbędzie się szereg istotnych i ciekawych wykładów merytorycznych, które zostaną wygłoszone przez cenionych ekspertów z branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Farmaceutyczna Strefa Inspiracji

Ochrona informacji w branży farmaceutycznej – modele, rekomendacje i wytyczne – Joanna Uchańska–Chałas i Wspólnicy Kancelaria Prawna
– Patentowanie leków – co warto patentować, jakie są sposoby ochrony wynalazków w branży farmaceutycznej?dr Magdalena Tagowska, Patpol Kancelaria Patentowa Sp. z o.o.
Media procesowe w przemyśle farmaceutycznym – Robert Wójcik, Zakłady Farmaceutyczne Polpharma SA
Projektowanie i optymalizacja procesu produkcyjnego w oparciu o ocenę ryzyka Krystian Stempniak,  Adamed Sp. z o.o.
– Statystyka w jakości – Agnieszka Wilczyńska – Zuchora, Takeda Pharma Sp. z o.o.
– Wizualna przewaga konkurencyjna opakowań w lekach OTC i suplementach diety – Iwona Studzińska, Etigraf Sp. z o.o.
– CDMO – kontraktowe wytwarzanie i rozwój – Curtis Health Caps Sp. z o.o.
– Wielki świat substancji rozsadzających – Agnieszka Szpikowska, Sonja Bauhuber, Rettenmaier Polska Sp. z o.o.
– „Audit Trail review” w Kontroli Jakości i na Produkcji – podejście praktyczne”– Michał Gasztych,  Novartis Poland Sp. z o.o.
– Kapsułki żelatynowe czy HPMC? Wybór odpowiedniego polimeru: rodzaje oraz ich zastosowanie w lekach oraz suplementach diety – Paweł Gruszczyński, Capsugel/Lonza Pharma & Biotech
– Wzrost bezpieczeństwa pacjentów, dzięki serializacji farmaceutyków. Pierwsze miesiące doświadczeń rynku po wprowadzeniu systemu weryfikacji autentyczności leków – Dr Michał Kaczmarski, Prezes Krajowej Organizacji Weryfikacji Autentyczności Leków (KOWAL)
– Jakie wyzwania występują w koncernach farmaceutycznych podczas wdrażania systemów CRM i innowacyjnych rozwiązań z sektora digital? – Radosław Marter, One2tribe Sp. z o.o.

Kosmetyczna Strefa Inspiracji

Znaczenie znaków towarowych w budowaniu wartości firm kosmetycznych Joanna Piłka,Patpol Kancelaria Patentowa Sp. z o.o.
– Ochrona opakowań kosmetycznych – jak to robić dobrze i zabezpieczać się przed konkurencją? – Joanna Uchańska, Chałas i Wspólnicy Kancelaria Prawna
– Nowe marki kosmetyczne. Urodzaj czy klęska urodzaju – Łukasz Barbacki, Barbacki Consulting
– Problemy w czasie powiększania skali procesów technologicznych / Kosmetyczny scale up – Magdalena Mysłek, N Cosmetics
– Potencjał w kreatywności – dr Grzegorz Nawrot, Bech Packaging Sp. z o.o.
– Airless dispenser - Najnowocześniejsze opakowanie dla kosmetyków i produktów farmaceutycznych – Unicom International Sp. z o.o.
– Nowe kryteria hipoalergiczności produktów kosmetycznych – Michał Abendrot, Dr Koziej Sp. z o.o. Sp. K.
– Kombinacja metalizacji próżniowej i lakierowania UV – kosztowna rewolucja czy kreatywny rozsądek? – Magdalena Metzler, Politech Sp. z o.o.
– Naturalny? Organiczny? Ekologiczny? O trendach oraz faktach i mitach w przemyśle kosmetycznym – Katarzyna Pękala, L’Oréal Polska Sp. z o.o.
– O gustach się nie dyskutuje… – jakie opakowanie kosmetyków kupią konsumenci generacji od X do Z – Iwona Studzińska, Etigraf Sp. z o.o.
– Mikrobiom skóry. Fascynujące odkrycia promujące holistyczne piękno – Antoni Mikołajczyk, CRODA Poland Sp. z o.o.
Microplastic replacement in cosmetics and natural alternatives to synthetic powdersAlma Karina Martinez Morales, Kamila Daras, Rettenmaier Polska Sp. z o.o.
– Nowatorskie metody potwierdzania deklaracji marketingowych – dr Piotr Nowaczyk – dr Nowaczyk Laboratorium Badań Kosmetyków Sp. z o.o.

Ale to nie wszystko!

Przedstawione powyżej wykłady merytoryczne to nie wszystko. Szykujemy dla Państwa jeszcze kilka mocnych punktów w programie, o których poinformujemy niebawem.

Szczegółowy i kompletny program merytoryczny dostępny będzie wkrótce na stronie internetowej: www.pcidays.pl

Panel dla zakupowców

W ramach targów dodatkowo odbędzie się wykład oraz trzygodzinne warsztaty skierowane do najwyższej kadry managerskiej, dyrektorów zakupów, dyrektorów fabryk, pod których podlegają zakupy, dyrektorów łańcucha dostaw, logistyki czy zaopatrzenia, kierowników / managerów kategorii zakupowych.

Godzinny wykład, który poprowadzi Agnieszka Piątkowska, ceniona ekspertka ds. rekrutacji, dyplomowana asesor, a także twórczyni modelów kompetencyjnych i programów rozwojowych dla kadry zakupowej, poświęcony będzie budowaniu skutecznych zespołów zakupowych.

Przedmiotem wykładu będzie omówienie najczęściej występujących struktur organizacji zakupowych. Przedstawione zostaną różne role, jakie mogą pełnić w przedsiębiorstwie (operacyjna / taktyczna / strategiczna). Wykładowca skupi się także na przyszłości funkcji zakupowej oraz kompetencjach poszczególnych członków zespołu zakupowego w zależności od tego, jakie role pełnią.

Podczas warsztatów omówione zostaną narzędzia do planowania strategii zakupowej i wybrane elementy procesu zarządzania kategorią zakupową. Zaprezentowane zostanie kilka istotnych analiz, które należy przeprowadzić w celu stworzenia efektywnej strategii zakupowej danej kategorii. Poruszony będzie również temat zarządzania ryzykiem w definiowaniu strategii oraz budowania relacji z dostawcami.

Warsztaty poprowadzi Renata Olszewska–Jedynak, która jest menadżerem ds. zakupów i ekspertką z ponad 20-letnim doświadczeniem w globalnych organizacjach sektora FMCG. Przez ponad 5 lat piastowała rolę liderki kategorii opakowań na region EMEA, przeprowadziła szereg projektów związanych z LCCS, kwalifikacją i wdrażaniem nowych dostawców, racjonalizacją bazy dostawców, opracowaniem i wdrażaniem strategii sourcingowych, rozwojem dostawców i SRM, a także zarządzaniem ryzykiem oraz NPD.

Do zobaczenia na Targach!

Majowe spotkanie będzie obfitowało w wiele ciekawych wykładów oraz prezentacji. Już teraz zapraszamy do udziału w tym długo wyczekiwanym przez branżę wydarzeniu. Widzimy się 15 maja w Warszawie w EXPO XXI, w hali nr 4.

Organizatorzy

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij