Podczas tegorocznych 21. Międzynarodowych Targów Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab oraz 8 Targów Techniki Kryminalistycznej CrimeLab swoją ofertę zaprezentowało 152 wystawców z 14 krajów.

Podczas uroczystego otwarcia tegorocznej edycji targów EuroLab i CrimeLab, odbywających się w Pałacu Kultury i Nauki, poseł Piotr Cieśliński, Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Przemysłu Chemicznego, powiedział - „Z roku na rok poszerza się zakres merytoryczny targów, a ich rozmiar jest ogromny, wykraczający poza Europę. To powód do dumy i znakomita okazja do promowania naszego kraju”. Głos zabrał również Dyrektor Biura Prokuratora Krajowego Jarosław Duś, który zwrócił uwagę zebranych na nowy konkurs oraz podkreślił, jak wielką rolę dla pracy prokuratora pełni obecna na Targach kryminalistyka oraz jak wiele spraw do dziś pozostałoby bez niej nierozwiązanych. Następnie Urszula Potęga, prezes MT Targi Polska, dziękując za lata współpracy i gratulując pięknego jubileuszu wręczyła Grand Prix dla GUM pełniącemu obowiązki Prezesa Maciejowi Dobieszewskiemu. Po odczytaniu oficjalnego listu gratulacyjnego dokonano uroczystego przecięcia wstęgi i symbolicznego otwarcia Targów.

W tegorocznych Targach udział wzięło 152 wystawców z 14 krajów. Uczestnicy mogli nie tylko porozmawiać z reprezentantami poszczególnych firm, ale także zapoznać się z produktami przez nie oferowanymi. Zakres prezentowanych ofert był bardzo szeroki, począwszy od nowoczesnych rozwiązań w zakresie wyposażenia laboratoriów oraz materiałów do kryminalistycznych badań laboratoryjnych, poprzez aparaturę analityczną, kontrolną i pomiarową, systemy informatyczne, wspomagające działania laboratoriów, kończąc na nowościach technologicznych w zakresie sprzętu do badania miejsca zdarzenia, dokumentowania, rejestracji, zabezpieczenia i prezentacji materiału dowodowego. Nowe rozwiązania w chromatografii cieczowej prezentowała firma Polygen, znana z wysokiej jakości oferowanej aparatury naukowo-badawczej. Wśród nich znalazła się m. in. nagrodzona Grand Prix Prezesa PAN kolumna matrycowa.

Organizatorzy, jak co roku, przygotowali niezwykle bogaty program wydarzeń towarzyszących targom, sprzyjających poszerzaniu wiedzy i rozwijaniu kwalifikacji zawodowych. Poruszone zostały m. in. tematy związane z certyfikacją laboratoriów, diagnostyką laboratoryjną, analityką chemiczną, metrologią czy wykorzystaniem badań laboratoryjnych na potrzeby kryminalistyki. Polskie Centrum Akredytacji przygotowało cieszącą się rekordowym zainteresowaniem konferencję, w trakcie której przedstawiony został aktualny stan wdrożenia wymagań wydania 3. normy ISO/IEC 17025 w działalności akredytowanych laboratoriów. Podczas zeszłorocznej edycji Targów tematyka laboratorium „Clean Room” cieszyła się wyjątkowym zainteresowaniem i stąd decyzja o jej kontynuacji. Tym razem szczególna uwaga została poświęcona przygotowaniu projektu, jego realizacji oraz merytoryce. Przewidziano też cały panel wykładów dot. Clean Room, w tym sesje z ekspertami oraz warsztaty „Praktyczne aspekty pracy w Clean Room - personel, materiały, higiena”.

Targowe konkursy po raz kolejny stały na niezwykle wysokim poziomie. Grand Prix Prezesa Polskiej Akademii Nauk zdobyła firma POLYGEN Sp. z o.o. za „Micro Pillar Array Column µPAC – kolumny matrycowe”. Wyróżnienia przyznano KAMIKA Instruments Sp. z o.o. Sp.k oraz METTLER-TOLEDO Sp. z o.o. Laureatem Konkursu o Nagrodę Prokuratora Krajowego została firma BRUKER Polska Sp. z o.o. za „Analizator narkotyków i dopalaczy BRAVO-ID”. W konkursie na najlepszą ofertę 21. Międzynarodowych Targów Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab 2019 laureatów wyłoniono w czterech kategoriach, ocenianych przez niezależne komisje konkursowe. W kategorii „Laboratoryjna aparatura pomiarowa” nagrodę otrzymała firma POLYGEN Sp. z o.o. za „Vanquish Duo system do chromatografii cieczowej UHPLC Thermo Fisher Scientific™”. W kategorii „Wyposażenie laboratorium” nagroda przypadła firmie DURR Technik GmbH & Co. KG za „Cichy kompresor laboratoryjny Sicolab 062MFA”. Kolejną kategorią ocenianą przez jury było „Wyposażenie medycznego laboratorium diagnostycznego”. Zwyciężyła firma BRUKER Polska Sp. z o.o. i jej „Inteligentny spektrometr FT-IR nowej generacji – INVENIO®”. Natomiast w kategorii „Wyposażenie laboratorium Clean Room” nagrodzono firmę UNI-EXPORT INSTRUMENTS Polska za „SurCapt ™ - szybkie pomiary mikrobiologiczne powierzchni”. Laureatem konkursu na najbardziej oryginalne i profesjonalne stoisko targowe Targów EuroLab została firma DANLAB Wyposażenie Laboratorium.

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij