Dzięki nowym technologiom możliwe jest m.in. przeprowadzanie badań laboratoryjnych w miejscu udzielania świadczeń medycznych.

Jednym z rozwiązań umożliwiających wykonywanie badań laboratoryjnych w miejscu udzielania świadczeń medycznych jest aparatura nowej generacji LabPad® (Avalun SAS, Francja). Ten inteligentny system, złożony z w pełni zautomatyzowanego "zminiaturyzowanego mikroskopu" i szeregu jednorazowych mikrokuwet Tsmart®, zawierających liofilizowane odczynniki właściwe dla poszczególnych testów, oparty jest na unikalnej i opatentowanej technologii optycznej bez soczewek z wykorzystaniem innowacyjnej metody mikroprzepływów. Po włożeniu do urządzenia mikrokuweta jest skierowana w stronę czujnika CMOS i oświetlana przez różne źródła światła. Kiedy zawarty w niej odczynnik reaguje z krwią kapilarną, specyficzne dla danego testu zjawiska biologiczne są rejestrowane w czasie rzeczywistym i analizowane za pomocą algorytm przetwarzania obrazu. Uniwersalność LabPad® wynika przede wszystkim z zastosowania łatwych w obsłudze i przechowywaniu (w pojedynczych saszetkach, w pudełkach po 12, 24 lub 48 sztuk) mikrokuwet Tsmart®, dzięki którym oznaczenia wykonuje się w sposób w pełni zautomatyzowany, potrzebując do nich minimalnej objętości krwi (tylko 3μl).

LabPad® umożliwia za pomocą tego samego urządzenia wykonywanie badań z zakresu: hemostazy, włącznie z testem PT/INR (poprzez obrazowanie dynamiki przepływu krwi); biochemii, szczególnie pomiaru glikemii (metodą kolorymetryczną); immunohematologii, zwłaszcza bezpośredniego oznaczania grup krwi (metodą obrazowania aglutynacji cząstek); cytologii (poprzez rekonstrukcję obrazu mikroskopowego); immunologii (różnych biomarkerów, metodą immunochromatograficzną).

Podczas projektowania LabPad® szczególną uwagę zwrócono na jego funkcjonalność i ergonomię, dzięki czemu można uzyskać płynną integrację z procesem diagnostyczno-terapeutycznym opieki. Po przeprowadzonych we Francji i Kanadzie badaniach klinicznych jako pierwsze wchodzą na rynek zestawy Tsmart® do oznaczania parametrów hemostazy (PT/INR). 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij