Konferencja w Szpitalu Św. Rodziny w Warszawie to okazja, by startupowcy i lekarze mogli wspólnie stworzyć nowe rozwiązania w dziedzinie szpitalnictwa.

Lokalizacja:
Warszawa
Data rozpoczęcia:
18.06.2019
Data zakończenia:
18.06.2019
Strona www:
http://innowacy...

Jak zwiększyć innowacyjność szpitali? Przyprowadzić innowatorów do szpitala!


Aby lepiej dbać o pacjentów, szpitale muszą stawiać na innowacyjność. Konieczna jest współpraca lekarzy, kadry zarządzającej z innowatorami. Niestety, nadal brakuje dobrych przykładów takiej kooperacji. Aby zmniejszyć barierę między tymi grupami- organizatorzy konferencji Innowacyjny Szpital postanowili zaprosić innowatorów do szpitali. 18 czerwca odbędzie się pierwsze takie spotkanie w Szpitalu Św. Rodziny w Warszawie.

 

“Z doświadczenia wiemy, że startupy mają trudność w dotarciu lekarzy i szpitali, czy przychodni. Często projektują rozwiązania bez testowania ich ze swoimi odbiorcami. Z kolei medycy ostrożnie podchodzą do startupowców. Chcemy, zlikwidować tą barierę i umożliwić lepsze poznanie się tych grup. Przyprowadzamy startupy do szpitali, by innowatorzy mogli zaprosić lekarzy lekarz do współpracy a także zachęcić do wdrożenia ich rozwiązań.” mówi Monika Bartwicka, członkini rady Programowej.

 

Gospodarzem Innowacyjnego Szpitala: Matka i dziecko jest warszawski szpital specjalistyczny przy ul. Madalińskiego 25. Placówka specjalizuje się w ginekologii oraz pediatrii. Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 18 czerwca.

 

Konferencja dla profesjonalistów oraz Strefa Innowacji

 

Spotkanie składa się z kilku elementów. W czasie konferencji dla profesjonalistów, dyskusję o innowacyjności podejmą liczni eksperci, Wiceminister Zdrowia Krzysztof Łanda czy Paweł Balsam z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Środowisko szpitali reprezentować będzie m. in  Anna Krysiukiewicz-Fenger i Dariusz Malczyk (Szpital Św. Rodziny), prof. Maciej Banach (dyrektor Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi) oraz Maciej Biardzki (Szpital w Miliczu).

 

W ciągu całego dnia w szpitalu odbędą się pokazy innowacyjnych rozwiązań. Swój telemedyczny stetoskop zaprezentuje StethoMe, narzędzie do monitorowania postępów astmy AioCare. Będzie można także zobaczyć tele-KTG od Pregnabit czy inteligentny glukometr od Glucoactive. Nadal trwa nabór innowacyjnych startupów. Zgłaszać można się na adres kontakt@innowacyjnyszpital.pl

 

Pacjenci w centrum zainteresowania

 

Kobiety ciężarne oraz rodzice także znajdą coś dla siebie w tym dniu. Organizatorzy szykują wykłady eksperckie dotyczące karmienia niemowląt, prawidłowych zasad inhalacji czy naturalnych metod leczenia. Dodatkowo, w holu szpitala można będzie odwiedzić Strefę Matki i dziecka i skonsultować problemy skórne czy przetestować innowacyjne urządzenia medyczne.

 

Rejestracja

 

Pełen program, lista wystawców oraz rejestracja znajduje się na stronie internetowej konferencji innowacyjnyszpital.pl. Udział w konferencji jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij