Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w III Krajowej Naukowo-Szkoleniowej Konferencji Biobanków Polskich, która odbędzie się w dniach 06-08 listopada 2019 roku na Uniwersytecie Łódzkim.

Lokalizacja:
Uniwersytet Łódzki
Data rozpoczęcia:
06.11.2019
Data zakończenia:
08.11.2019
Strona www:
http://bbmri.pl...

Celem konferencji jest nawiązanie współpracy pomiędzy jednostkami gromadzącymi materiał biologiczny i naukowcami oraz przedstawicielami przemysłu biofarmaceutycznego, rozpropagowania idei udostępniania i dzielenia się danymi medycznymi i bioinfomatycznymi oraz rozwinięcie kompetencji w obszarze biobankowania oraz systemów zarządzania jakością i bezpieczeństwem informacji w placówkach biobankujących. Istotnym elementem konferencji będą również zagadnienia poświęcone kwestiom etycznym i prawnym.

Konferencja skierowana jest głównie do osób zajmujących się tematyką biobankowania materiału ludzkiego jak i również materiału zwierzęcego, roślinnego i innych; prowadzących badania z wykorzystaniem materiału biologicznego; osób związanych z analizą tzw. wielkich danych big data); systemami zarządzania jakością i bezpieczeństwem danych w Biobankach, a także wszystkich zainteresowanych gromadzeniem materiału biologicznego i wykorzystaniem go do badań, jak również tworzących infrastrukturę oraz rozwiązania informatyczne dla przemysłu biomedycznego.

Już po raz trzeci Konsorcjum BBMRI.pl organizuje wydarzenie poświęcone propagowaniu idei biobankowania i dzielenia się materiałem biologicznym oraz uzyskanymi w wyniku badań danymi. Pierwsze dwie edycje (2017, 2018) konferencji zgromadziły po 180 przedstawicieli jednostek naukowych i naukowo-medycznych z kraju i zagranicy, szpitali i placówek medycznych, reprezentantów biznesu z obszaru biomedycyny oraz bioinformatyków i osób związanych z branżą biomedyczną.

W tym roku chcemy szczególnie podkreślić naukowy charakter konferencji. Lata ubiegłe pokazały, że takie działanie podnosi poziom merytoryczny oraz prestiż spotkania, a co za tym idzie, spotyka się ono ze zwiększonym zainteresowaniem uczestników i przekłada się na frekwencję. Podczas trzydniowego wydarzenia będą Państwo mieli okazję wziąć udział w licznych warsztatach oraz wykładach prowadzonych przez naukowców i pracowników związanych z branżą biomedyczną.

Pierwszego dnia zapraszamy Państwa do udziału w warsztatach, które pozwolą zgłębić wiedzę z obszaru systemów zarządzania jakością i bezpieczeństwem informacji w biobankach i placówkach biomedycznych, aspektów prawnych i etycznych biobankowania, rozwiązań informatycznych, możliwościach wyszukiwania i udostępniania kolekcji i zgromadzonych danych w polskiej i europejskiej strukturze biobanków oraz wielu, wielu innych.

W drugim i trzecim dniu będą mogli Państwo wysłuchać ciekawych prelekcji między innymi przedstawicieli krajów członkowskich europejskiej infrastruktury badawczej dedykowanej biobankowaniu BBRMI-ERIC, przedstawicieli innowacyjnych firm z branży biomedycznej, a także jednostek, które przystąpiły do Polskiej Sieci Biobanków. Dodatkowo udział w sesjach plakatowych pozwoli Państwu zapoznać się z tematyką najnowszych badań prowadzonych w krajowych i europejskich ośrodkach naukowych oraz umożliwi nawiązać ciekawą współpracę naukowo-biznesową.

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij