Zapraszamy do obejrzenia filmu na temat wymogów, które powinny zostać spełnione, aby pomiary temperatury, wilgotności i ciśnienia były prawidłowe.

W nagraniu udział wzięli przedstawiciele Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Laboratorium LAB-EL oraz Polskiego Centrum Akredytacji (PCA).

Porównywalność wyników pomiaru parametrów klimatu, w tym temperatury, wilgotności i ciśnienia, zapewniona jest tylko wówczas, gdy stosowane urządzenia pomiarowe są porównywane z właściwymi odniesieniami -  wzorcami i w wyniku tych porównań zostaną określone błędy pomiaru i niepewności pomiaru konkretnych urządzeń pomiarowych. Taka operacja nazywa się wzorcowaniem urządzeń pomiarowych. Wzorcowanie w akredytowanym laboratorium gwarantuje wiarygodność, a tym samym ważność wyników wzorcowania – laboratoria akredytowane przez PCA mają potwierdzone kompetencje do uzyskiwania takich wyników.

- Akredytacja to obiektywny dowód na to, że laboratorium działa zgodnie z najlepszą praktyką. Potwierdzone kompetencje jednostki akredytującej dają możliwość uznawania certyfikatów wydawanych przez akredytowane laboratoria praktycznie we wszystkich krajach Europy i świata – powiedziała Katarzyna Wiśniewska, Koordynator Działu Akredytacji Wzorcowań, Polskie Centrum Akredytacji.

W Polsce funkcjonuje obecnie blisko 140 akredytowanych laboratoriów wzorcujących, z czego około 30 procent to laboratoria, których zakres akredytacji obejmuje wzorcowania przyrządów do pomiaru temperatury. Laboratoria te zabezpieczają potrzeby w zakresie wzorcowań w obszarze temperatury wynikające z gospodarki, usług, zdrowia oraz monitorowania i kontroli środowiska.

Film można pobrać na stronie: https://we.tl/t-SgDHZt840x

Lub obejrzeć na kanale YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=59F2PtFpOg8

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij