Poznański Park Naukowo-Technologiczny szuka innowacyjnych i przełomowych technologicznie startupów lub pomysłów biznesowych, z branży chemicznej, biotechnologicznej oraz ICT.

Nabór właśnie ruszył. Potrwa do 6 kwietnia 2020 roku. Gra jest o wielką stawkę, bo PPNT oferuje nie tylko zastrzyk finansowy, ale przede wszystkim doradztwo i rozwój założeń strategicznych, technologicznych i rynkowych planowanego przedsięwzięcia.

- Udział w naborze to dla Pomysłodawców nie tylko szansa na pozyskania kapitału, ale wspólna kilkumiesięczna praca pod okiem ekspertów nad założeniami strategicznymi, finansowymi, technologicznymi i rynkowymi planowanego przedsięwzięcia. Podczas procesu ewaluacji zostaną przeanalizowane także kwestie własności intelektualnej oraz warsztatowo opracowany model biznesowy – mówi Katarzyna Wlaź, Menedżer Funduszu Kapitałowego PPNT.

Udział w projekcie to duża szansa na zweryfikowanie założeń danego pomysłu bezpośrednio na rynku. Podczas naboru eksperci PPNT będą przykładać szczególną wagę do walidacji projektów, czyli skonfrontowania idei z rzeczywistymi potrzebami rynku.

W tym celu Park nawiązał współpracę między innymi z partnerami finansowymi takimi jak: ValueTech Seed  sp. z o.o. którego udziałowcy w ramach Fundacji Przedsiębiorczości Technologicznej realizują program akceleracyjny MIT Enterprise Forum, czy Enea Innowacje sp. z o.o.  oraz partnerami branżowym takimi jak między innymi: Adamed S.A., czy Międzynarodowe Targi Poznańskie, które posiadają dostęp do bazy ponad dziesięciu tysięcy  podmiotów  mogących być potencjalnymi klientami wybranych startupów.

- Wiedza, kontakty biznesowe oraz doświadczenie branżowe partnerów wnoszą nie tylko istotną wartość merytoryczną dla prowadzonego przez nas procesu komercjalizacji, ale przede wszystkim dają  uczestnikom możliwość nawiązania współpracy z partnerami biznesowymi i potencjalnymi odbiorcami technologii, którzy przyjrzą się danemu rozwiązaniu z punktu widzenia ich realnych potrzeb – dodaje Katarzyna Wlaź.

Szczególnie mile widziani są ci przedsiębiorcy i naukowcy, którzy mają innowacyjny pomysł, znają rynek, są świadomi konkurencji i pracują nad zupełnie nowymi skalowalnymi rozwiązaniami. Kluczowy jest także zespół mający kompetencje biznesowe i świadomość z czym wiąże się praca nad rozwojem nowego innowacyjnego biznesu.

PPNT zainwestował dotychczas ponad 8 mln zł w kilkanaście projektów z takich branż jak biotechnologia, chemia, technologie informatyczne oraz komunikacyjne. Wyjścia z inwestycji umożliwiły uruchomienie kolejnego, piątego już, naboru pomysłów.

Dotychczasowe zrealizowane z sukcesem inwestycje PPNT to między innymi odsprzedaż udziałów w spółce PhotoHiTech Grupie Kapitałowej Synthos S.A., która jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce, czy sprzedaż udziałów w spółce uBirds (obecnie Invis sp. z o.o.) inwestorowi branżowemu działającemu na rynku szwajcarskim. W portfelu inwestycyjnym PPNT znajdują się takie spółki jak: IC Solutions sp. z o.o., BBH Biotech Polska sp. z o.o., Fieldworker sp. z o.o., czy też spółka Innosil sp. z o. o., komercjalizująca opatentowany stymulator rozwoju roślin ILAGRO.

Więcej informacji: http://ppnt.poznan.pl/o-nas/inwestycje-kapitalowe/

                                                                                                                         

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij