Boruta-Zachem S.A. – grupa rozwijająca ekologiczne i biotechnologiczne rozwiązania wraz ze spółką zależną InventionBio, prowadzi badania technologii, która ma być wdrożona u wiodącego gracza na amerykańskim rynku rolniczym - Perdue Agribusiness LLC.

Spółka z wynikiem pozytywnym przeszła pierwszą fazę testów, co przybliżą ją do podpisania mowy o globalnym znaczeniu. Skutkowałoby to pierwszą sprzedaną licencją pionierskiej technologii biorafinacji InventionBio.

Spółka w ostatnim czasie poinformowała o rozpoczęciu współpracy z jednym z największych przedsiębiorstw agrarnych z USA. Koncern Perdue Agribusiness jest zainteresowany zastosowaniem technologii biorafineracji śruty rzepakowej w produkcji dodatków paszowych. W celu wstępnych badań amerykański partner wysłał do Polski próbki własnych surowców do inżynierów z InventionBio, pod kątem zbadania zastosowania technologii rafinacji biomasy do przerobu takich substancji. Pomyślny wynik całego procesu badań, otworzy nowe możliwości spółce na sprzedaż licencji na wykorzystanie technologii lub stworzenie z Perdue Agribusiness joint venture.

- Pozytywne wyniki laboratoryjne testów pierwszych próbek dają nam duże nadzieje na pomyślne przejście całego procesu badań, co szerzej wiązałoby się z globalną komercjalizacją naszej technologii. Współpraca z jednym z wiodących amerykańskich koncernów rolnych jest dla nas dużym wyróżnieniem, a jednocześnie potwierdzeniem na unikalność rozwiązań InventionBio. – mówi Marcin Pawlikowski, Wiceprezes Zarządu Boruta-Zachem S.A.

Perdue Farms to duży koncern rolno-spożywczy z Salisbury w stanie Maryland z ponad stuletnią historią, specjalizujący się w przetwórstwie wieprzowiny oraz drobiu. Oprócz tego spółka pozyskuje, sprzedaje i przetwarza towary rolne, w tym zboża, nasiona oleiste, mieszanki paszowe i specjalne oleje z nasion do celów spożywczych i przemysłowych. Amerykańska spółka dostarcza w swojej ofercie technologie, mające pozytywny wpływ na środowisko, produkcje rolną oraz wydajność ekonomiczną przedsiębiorstw. Perdue Farms jest jednym z wiodących dostawców żywności bez GMO, w tym również rzepaku typu HEAR. Dzięki polskiej technologii spółka mogłaby przerabiać nawet 60 ton śruty rzepakowej na dobę. Opracowana przez inżynierów InventionBio metoda tlenowej fermentacji biomasy w formie stałej pozwala w jednym procesie technologicznym wytwarzać wiele różnych produktów, w tym właśnie m.in. dodatki paszowe.

Źródło: Informacja prasowa

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij