Onlybio.life, spółka zależna z Grupy Boruta-Zachem S.A. produkująca naturalne kosmetyki oraz ekologiczne środki czystości, rozpoczęła procedurę uzyskania pozwolenia na użytkowanie Centrum Badawczo-Rozwojowego w Bydgoszczy.

 

Tym samym spółka zakończyła pracę związane z budową obiektu. Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, a wartość dofinansowania wyniosła prawie 5,5 mln zł, przy ponad 10 mln zł wartości całkowitej przedsięwzięcia.

Rozpoczęcie działalności w nowym obiekcie udostępni spółce niezbędną infrastrukturą oraz ustrukturyzuje obecnie prowadzone aktywności w zakresie R&D. Celem Onlybio.life jest całkowite wykluczenie ze składu opracowywanych kosmetyków pielęgnacyjnych oraz higienicznych konserwantów, a także emulgatorów.

Utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego stanowi motor napędowy dalszego rozwoju Onlybio.life. Od lat konsekwentnie realizujemy strategię skupiającą się na opracowywaniu skutecznych, ale przede wszystkim bezpiecznych i ekologicznych kosmetyków i środków czystości. Potwierdzenia w jej realizacji można szukać przede wszystkim w wolumenach sprzedaży – informuje Marcin Pawlikowski, Wiceprezes Boruta Zachem. – Ostatnie serie produktów antybakteryjnych jak i „Hair Balance” spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony naszych odbiorców – dodaje.

Osią prowadzonych prac badawczo-rozwojowych w nowym obiekcie będą badania przemysłowe oraz prace rozwojowe z obszaru opracowania receptur, technologii wytwarzania, produkcji i konfekcjonowania innowacyjnych, bezpiecznych w stosowaniu kosmetyków niezawierających w swoim składzie niepożądanych emulgatorów i konserwantów.

Warto przypomnieć, że Onlybio.life jest jedyną firmą na świecie, która wykorzystuje w swoich produktach biosurfaktynę z rzepaku. Zagadnienia technologiczne, z którymi będzie się zmagała zaangażowana kadra badawczo-rozwojowa stanowią fundamentalny obszar dla uzyskania istotnej przewagi w branży kosmetyków naturalnych – komentuje Marcin Pawlikowski.

Grupa Boruta-Zachem zamierza zostać do 2023 r. największym producentem eko kosmetyków i eko środków czystości w Polsce.

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij