Za nami jubileuszowa, dziesiąta edycja Life Science Open Space - Forum Współpracy dla Zdrowia i Jakości Życia, która pod wieloma względami była wyjątkowa, bo uwarunkowana pandemią COVID-19.

Impreza trwała 5 dni, od 23 do 27 listopada, w całości wirtualnie. W tym roku nie było sesji INSPIRACJE, która wieńczy całe wydarzenie, ale wszystkie inne – tradycyjne już dla LSOS moduły były obecne: WYSTAWA, SPOTKANIA B2B i WSPÓŁPRACA, gdzie w ośmiu sesjach tematycznych zostały przedstawione 72 prezentacje.

Temat pandemii gościł we wszystkich sesjach, nie bez znaczenia było więc hasło przewodnie tegorocznej imprezy: NOWA RZECZYWISTOŚĆ – NOWE WYZWANIA. W przygotowaniu i realizacji sesji tematycznych współpracowało z Organizatorem - Klastrem LifeScience Kraków, szereg instytucji krajowych i międzynarodowych, bez których zaangażowania nie byłoby możliwe zrealizowanie tak ambitnego programu.

Liderami sesji tematycznych byli: Uniwersytet Rolniczy w Krakowie (Healthy Food), Sano – Centrum Medycyny Obliczeniowej (Digital Health), BioM Cluster Monachium, BioWin Health Cluster z Walonii oraz Atlanpole Biotherapies z Nantes we Francji (Health Technologies), IKiFChP PAN w Krakowie (Bioeconomy).

Liderzy sesji biznesowych to: Kraków Miastem Startupów (Life Science StartUp Scena), MARR (Business Development) i ExecMind (Carriere in Life Science). Sesją COVID-19, ze względu na jej szczególny charakter, zarządzał w całości Klaster LifeScience Kraków.

„Welcome to Kraków, LifeScience Kraków”, takimi słowami witał uczestników każdej sesji Kazimierz Murzyn, dyrektor Klastra LifeScience Kraków. Tradycyjnie już, Miasto Kraków występowało w roli Partnera Generalnego i gospodarza imprezy, która chociaż wirtualnie krążyła z prezentacjami po Europie, swoje centralne miejsce miała w Krakowie. 

Wydarzenie odbywało się na dedykowanej platformie Internetowej B2Match, przez którą bezpośrednio uczestniczyło 261 osób, z czego 20% to uczestnicy zagraniczni z 14 krajów na całym Świecie. Sesje transmitowane były również na kanale YouTube Klastra LifeScience Kraków, gdzie łącznie obejrzało je ponad 900 osób. Abstrakty prezentacji opublikowano na stronie www Klastra w zakładce „platforma współpracy”, gdzie pozostają dostępne dla zainteresowanych tematami współpracy.

Już w trakcie trwania wydarzenia, organizatorzy zbierali gratulacje za przygotowanie i realizację tak trudnego przedsięwzięcia. W ostatnim dniu imprezy została zaanonsowana formuła przyszłorocznej edycji: Life Science Open Space’21 odbędzie się jesienią, trwać będzie kilka dni w wersji hybrydowej, tj. łączącej spotkanie na żywo z transmisją online. Organizatorzy obiecują kolejne atrakcje – poza sesją INSPIRACJE, która wróci do agendy, pojawią się światowej sławy goście, a program będzie jeszcze mocniej nastawiony na wymianę doświadczeń i współpracę.

Zapraszamy!   

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij