Wspólnie tworzą centrum badawcze dla przełomowych odkryć technologicznych.

Firma Maxonrow, startup specjalizujący się technologii blockchain oraz wiodący tajwański uniwersytet National Chiao Tung University wspólnie powołali do życia „Centrum Zarządzania Technologią i Badań nad Łańcuchem Bloków", które zajmuje się rozwojem zastosowań technologii blockchain, promowaniem zintegrowanych systemów aplikacyjnych w różnych dziedzinach oraz przyczynianiem się do rozwoju ekosystemu branżowego blockchain. Uroczysta inauguracja działalności centrum badawczego odbyła się dnia 24 listopada 2020 roku.

Centrum Zarządzania Technologią i Badań nad Łańcuchem Bloków zostało powołane przez Instytut Zarządzania Technologią Narodowego Uniwersytetu Chiao Tung reprezentowany przez profesor Grace Lin oraz przez Dona Hsieha, dyrektora ds. technicznych w Maxonrow Taiwan. Grace Lin pełni funkcję dyrektora ośrodka badawczego, zaś przedstawiciel Maxonrow objął stanowisko dyrektora technicznego.

Ponadto ośrodek badawczy z powodzeniem nawiązał współpracę z wieloma organizacjami sektora publicznego, jednostkami akademickimi i znanymi przedsiębiorstwami, w tym Chunghwa Telecom, Generalną Izbą Handlową Republiki Chińskiej, Taiwan Blockchain Alliance, władzami miasta Hsinchu oraz Instytutem Badań nad Technologiami Przemysłowymi - która to współpraca spotkała się ze zdecydowanym poparciem środowiska politycznego, biznesowego i akademickiego.

Na chwilę obecną Tajwan znajduje się w kluczowym momencie dla zatwierdzenia przepisów finansowych dotyczących wirtualnych papierów wartościowych oferowanych w ramach STO. Również krajowy popyt na technologię łańcuchów bloków w zastosowaniach komercyjnych stopniowo wzrasta i rozwija się. Narodowy Uniwersytet Chiao Tung jest znany ze swojej działalności naukowej i inżynieryjnej, skupiającej czołowych pracowników akademickich i tworzącej sprzyjającą atmosferę badawczą, przy czym zajmuje wiodącą pozycję na świecie w dziedzinie elektroniki, komunikacji informacyjnej, optoelektroniki i w wielu innych istotnych dziedzinach.

Dzięki współpracy z firmą Maxonrow, spółką typu startup zajmującą się technologią blockchain, która posiada przewagę polegającą na znajomości technologii łańcuchów bloków i dojrzałej technologii True Asset Issuing (TAI), centrum badawcze ma na celu skupienie się na następujących kwestiach:

• Medyczny przemysł biotechnologiczny;

• Produkcja rolna i rybacka wraz z zarządzaniem dokumentacją sprzedaży;

• Zastosowania FinTech;

• Inteligentna logistyka i łańcuch chłodniczy;

• Inteligentne fabryki stanowiące część Przemysłu 4.0;

• Zarządzanie energią ze źródeł odnawialnych;

• Oprogramowanie na potrzeby certyfikatów bezpieczeństwa informacji przedsiębiorstwa.

Wraz z ewolucją technologii łańcuchów bloków, dynamiczna adaptacja i udana transformacja stała się kluczowym elementem w dzisiejszych organizacjach. Celem centrum badawczego jest wsparcie organizacji w poszukiwaniu kompatybilnego rozwoju w przyszłości oraz w budowaniu wysoce interaktywnego sojuszu na rzecz ekosystemu pomiędzy ekspertami branżowymi i wybitnymi naukowcami. Centrum Zarządzania Technologią i Badań nad Łańcuchem Bloków z niecierpliwością oczekuje na wykorzystanie prawdziwego potencjału zastosowań opartych na łańcuchach bloków poprzez wprowadzenie w najbliższej przyszłości najnowocześniejszych technologii.

Źródło: Maxonrow

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij