Laboratorium będzie częścią Ośrodka Badań Lotniczych, którego budowę jesienią ubiegłego roku rozpoczęła Politechnika Warszawska.

Laboratorium systemów lotniczych i autonomicznych z unijną dotacją. Obiekt powstaje w Sierakowie pod Przasnyszem. Ma być gotowe w połowie roku. Będzie częścią Ośrodka Badań Lotniczych, którego budowę jesienią ubiegłego roku rozpoczęła Politechnika Warszawska.

Inwestycja będzie kosztować w sumie ponad 60 mln zł. Politechnika Warszawska otrzymała 40 mln unijnej dotacji na ten cel.

– Współpraca z takim partnerem to ogromna szansa dla powiatu – mówi starosta Krzysztof Bieńkowski. – Przasnysz staje się taką perełką wdrażania innowacji naukowych w dziedzinie systemów bezzałogowych dronów i mam nadzieję, ze to nie tylko splendor związany z tym, że ściągamy naukowców, ale też jako samorząd lokalny cieszymy się z zainteresowania firm, potencjalnych inwestorów, którzy zechcą się tu sprowadzić – wyjaśnia.

Oprócz laboratorium w Sierakowie powstanie też drugie – w Warszawie. W Gmachu Chemicznym na terenie kampusu PW zostanie utworzone laboratorium technologii materiałowych i sensorycznych. – To projekt, który inwestuje w aparaturę, urządzenia i stwarza warunki do prowadzenia zaawansowanych badań wraz z partnerami przemysłowymi. Planujemy stworzyć dwa laboratoria – jedno w powiecie przasnyskim, drugie w Warszawie (…) Współpraca z partnerami pokazała nam, że konieczne jest rozszerzenie celów badawczych – tłumaczy dr hab. inż. Wojciech Wróbel, dziekan Wydziału Fizyki.

Źródło: Laboratoryjnie.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij