Osiem nowych laboratoriów wyposażonych w 18 nowoczesnych aparatur i 67 elementów infrastruktury badawczej powstanie w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Inżynierii Procesów Wytwarzania.

Prof. Jacek Wróbel, rektor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie zdecydował o powołaniu innowacyjnego na Pomorzu Zachodnim miejsca, które znajdzie się w strukturze organizacyjnej Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT. Koszt całego przedsięwzięcia to 61,5 mln zł.

Centrum Zaawansowanych Materiałów i Inżynierii Procesów Wytwarzania wyposażone będzie w najnowocześniejszą infrastrukturę badawczą, oferującą otwarty dostęp to technik mikroskopowych, spektroskopowych i analitycznych w zakresie badań naukowych i prac B+R+I związanych z dziedziną nauk inżynieryjno-technicznych, a zwłaszcza inżynierii materiałowej oraz inżynierii chemicznej.

Do zadań Centrum należeć będzie między innymi: wsparcie naukowe projektów badawczych, badawczo-rozwojowych i wdrożeniowych, współpraca z przedsiębiorcami realizującymi projekty lub ubiegającymi się o dofinansowanie na realizację projektów ze środków zewnętrznych, komercjalizacja i internacjonalizacja projektów, usług i produktów.

Centrum Zaawansowanych Materiałów i Inżynierii Procesów Wytwarzania będzie również wsparciem naukowym dla podmiotów zewnętrznych poprzez świadczone usługi badawczo-laboratoryjne, realizację badań kontraktowych dla przedsiębiorstw i dla sfery publicznej, konsultacje, ekspertyzy, wymianę wiedzy pomiędzy podmiotami. Wymienione usługi będą specjalnie dostosowane do potrzeb firm i instytucji sektora publicznego i prywatnego – tłumaczy prof. Rafał Rakoczy, dziekan Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT.

W ten sposób ZUT zostanie wpisany na Polską Mapę Infrastruktury Badawczej. Jednym z jej zadań jest wytypować najlepsze i najbardziej wartościowe przedsięwzięcia naukowe oparte na innowacyjnej aparaturze.

Źródło: szczecin.naszemiasto.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij